Jak zapamiętywać słówka z angielskiego – gry i zabawy

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

jak zapamiętywać słówka z angielskiego

 

Jak zapamiętywać słówka z angielskiego, nie umierając przy tym z nudów? Chyba każdy z uczących się języka obcego zadaje sobie to pytanie. Trudno bowiem wyobrazić sobie mniej emocjonujące zajęcie niż powtarzanie słówek w nieskończoność. Istnieją jednak gry, które nie tylko sprawią, że łatwiej zapamiętasz słownictwo, ale też będą dla ciebie doskonałą zabawą.

 

Gra w kości – metoda zapamiętywania słówek. Dla jednej osoby

 

Potrzebujesz: kostki do gry i listy słówek. Możesz wydrukować sobie tabelkę, gdzie w jednej kolumnie będą znajdowały się słówka, a druga zostanie pusta.

 

Przy każdym słówku rzucasz kostką. Metoda nauki słówka zależy od tego, jaka wypadnie ci liczba.

 

1 – zdefiniuj słowo po angielsku

 

2 – podaj synonim lub słowo bliskoznaczne

 

3 – ułóż zdanie z wyrazem

 

4 – ułóż pytanie zawierające słowo

 

5 – narysuj obrazek przedstawiający dane słowo

 

6 – wymyśl tytuł filmu zawierający słówko

 

 

Inny wisielec – gra pomagająca w zapamiętywaniu słówek. Dla dwóch osób

 

Potrzebujesz: kartki i długopisu oraz listy słówek do zapamiętania

 

Jeśli chcesz grać z drugą osobą, dobrym pomysłem będzie zmodyfikowana wersja słynnego wisielca. Pierwszy gracz wymyśla słówko i rysuje tyle kratek, ile liter zawiera wyraz. Druga osoba zgaduje, co to za słowo, zadając pytania, na które można odpowiedzieć „tak“ lub „nie“. Na przykład: czy to zwierzę? Czy to przedmiot? Za każdym razem, gdy odpowiedź brzmi „tak“, pierwsza osoba dopisuje kolejną literę. Gdy odpowiedź brzmi „nie“, dorysowywane są kolejne kreseczki w rysunku wisielca. Oczywiście zabawa polega na tym, aby zgadnąć słówko, zanim zostanie się powieszonym. Zaawansowani gracze mogą podczas gry zadawać pytania po angielsku.

 

 

Packa na muchy, czyli jak zapamiętywać słówka, bawiąc się w grupie. Dla trzech lub więcej osób

 

Potrzebujesz: tablicy, markera i dwóch pacek na muchy oraz listy słówek do zapamiętania

 

Ta szalona zabawa jest świetną metodą nauki dla minimum trzech osób lub dla grupy uczniów i nauczyciela. Na tablicy muszą zostać zapisane słówka po angielsku. Grupa dzieli się na dwie drużyny. W każdej kolejce do rywalizacji stają po kolei dwaj przedstawiciele każdego z zespołów. Zabawa polega na tym, że jedna osoba odczytuje kolejno słówka po polsku, a dwie osoby uzbrojone w packi muszą jak najszybciej „klepnąć“ odpowiednie słówko na tablicy. Kto zrobi to pierwszy, zdobywa punkt. Po ustalonej liczbie słówek do rywalizacji staje kolejna para. Zwycięża drużyna, która zdobędzie więcej punktów.

 

 

Rozkaz – pytanie, czyli sposób na zapamiętywanie słówek. Dla pary lub grupy

 

Potrzebujesz: jednej monety oraz listy słówek do zapamiętania

 

Na początku ustalasz, która strona monety oznacza rozkaz, a która pytanie. Gdy wypadnie rozkaz, układasz polecenie zawierające dane słówko. W przeciwnym razie – układasz pytanie. Oczywiście im śmieszniejsze lub bardziej zwariowane, tym lepiej. Twój partner musi wykonać rozkaz lub odpowiedzieć na pytanie. W zabawie może uczestniczyć od dwóch osób wzwyż. W przypadku większej grupy siadacie w kręgu i odpowiadacie na pytanie lub wykonujecie rozkazy po kolei.

 

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą