Wesele i ślub po angielsku

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Ślub po angielsku

 

Ślub i wesele to wydarzenia mające szczególną wagę niemal w każdym kręgu kulturowym. W Wielkiej Brytanii oczywiście też, choć w tamtych rejonach uroczystości ślubne wyglądają nieco inaczej niż w Polsce. Poznaj zwyczaje oraz słownictwo po angielsku związane ze ślubem i weselem.

 

 

Ślub w angielskim stylu

 

Tradycyjny ślub otwierają dziewczynki sypiące kwiaty przed panną młodą prowadzoną przez ojca. Często zdarza się, że suknie druhen są dopasowane wyglądem do sukni ślubnej. Jest to dawny obyczaj, który miał zmylić złe duchy, czyhające na pannę młodą. Podczas ceremonii bliscy wygłaszają krótkie przemowy.  Po wyjściu z kościoła lub urzędu, para jest obsypywana confetti.

 

 

Ślub i związane z nim wyrażenia po angielsku

ślub po angielsku

Angielskie wesele, czyli urok prostoty

 

Polacy uczestniczący w angielskich weselach często przeżywają ogromne zaskoczenie. Przyjęcie jest dużo skromniejsze od polskiego. Przeważnie organizuje się po prostu uroczystość w restauracji dla najbliższej rodziny. Najczęściej podaje się tylko jeden ciepły posiłek. Drinki kupują sobie sami goście. Rzadko urządza się przyjęcia z przestrzenią do tańca i didżejem. Oczepiny to nieznany w Anglii zwyczaj, za ich namiastkę można uznać rzucanie bukietu niezamężnym dziewczętom.  Jego złapanie ma wróżyć szybkie zamążpójście. Angielskie wesele kończy się przeważnie około północy.

 

 

Angielskie słówka związane z weselem

ślub po angielsku

Moda ślubna po angielsku

 

Czym byłby ślub i wesele bez pięknej sukni i eleganckiego garnituru? Gości weselnych obowiązuje swobodny ubiór i niewielu z nich decyduje się na zakup specjalnej kreacji. Ale strój młodej pary, podobnie jak u nas, jest bardzo istotny i przywiązuje się do niego dużą wagę. Poznaj angielskie słownictwo związane z modą ślubną.

 

 

Stroje ślubne – angielskie słownictwo

ślub po angielsku

 

 

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą