Walentynki po amerykańsku

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Jak spędzić walentynki? Miłość po amerykańsku

 

walentynki po amerykańsku

 

 

 

Zwyczaj obchodzenia święta zakochanych 14 lutego, w dniu św. Walentego, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W Polsce często odbierany jest jako święto skomercjalizowane i obce naszej kulturze. Sprawdź, jak spędzić walentynki w sposób zgodny z ich pochodzeniem i przesłaniem.

 

Obejrzyjcie klasyczny anglojęzyczny film o miłości

 

Każdy z nas ma na pewno własną listę miłosnych filmów wszech czasów. Może warto uzupełnić ją o te klasyki, które przetrwały próbę czasu i do dziś bawią lub wzruszają? Wybierzcie wspólnie swój ulubiony tytuł albo film, którego jeszcze nie oglądaliście. Możecie też skorzystać z naszej podpowiedzi na zdjęciu.

 

 

filmy na walentynki

 

Zarzućcie świat serduszkami

 

W USA dzieci w szkołach wysyłają bardzo wiele walentynek różnym osobom. W tym roku obdaruj nie tylko ukochanego, ale też inne bliskie osoby, jak najwięcej osób, które znasz. Puść w świat „sygnał miłości“. Oczywiście nie chodzi tu o jakieś wielkie prezenty, ale o walentynkową karteczkę, czekoladkę w kształcie serduszka czy chociażby ciepłego SMS-a.

 

 

pierwsza walentynka

 

Zjedzcie kolację w amerykańskim stylu

 

Wbrew pozorom amerykańska kuchnia to nie tylko hamburgery i cola. Wśród potraw charakterystycznych dla tego kraju znajdziemy również afrodyzjaki dobre na romantyczną kolację. Możemy też odwiedzić restaurację w amerykańskim stylu.

 

 

walentynkowe menu

 

Szlifujcie język angielski

 

Wspólna nauka cementuje związek. Może przyda wam się kiedyś, np. w czasie romantycznej podróży do któregoś z krajów anglojęzycznych. Angielski to język uniwersalny. Przyda się też w czasie innych podróży, np. jeśli kolejne walentynki zechcecie spędzić na sposób francuski, włoski, hiszpański itd.

 

 

walentynki amerykańskie

Więcej o miłości znajdziesz tu.

 

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą