
Ćwiczenia z języka angielskiego to nieoceniona pomoc w nauce. Chcesz podszlifować swój język angielski? Ćwiczenia są niezbędne. Poświęć na nie chociaż pięć minut dziennie, a przekonasz się, jakie przynoszą korzyści. Sama teoria, znajomość zasad gramatyki, ortografii i słownictwa to za mało konieczne są ćwiczenia. Angielski nie będzie sprawiał ci żadnych kłopotów pod warunkiem, że odpowiednio dużo czasu poświęcisz na trenowanie umiejętności używania tego języka w mowie i w piśmie.
Uczenie się nowego języka może wzbogacić nasze życie na wiele różnych sposobów. To nie tylko umiejętność przydatna w zagranicznej podróży i świetny wpis do CV. Osoby znające jedynie jeden język, spowalniają swoje postępy w edukacji, ograniczają możliwości komunikacyjne oraz odmawiają sobie szansy poznania i zrozumienia otaczającego nas świata. Nauka języka obcego otwiera przed nami natomiast …
CZYTAJ DALEJCzęsto nie zdajemy sobie sprawy z tego, że myślenie w języku obcym może być jedynie kolejnym krokiem w drodze do płynności językowej, a nie wynikiem doskonałej znajomości języka. To oznacza, że wykształcenie w sobie umiejętności myślenia w języku obcym jest całkowicie możliwe. Podobnie jak w przypadku nauki mówienia, pisania, czytania i słuchania, wszystko to, czego …
CZYTAJ DALEJSłownictwo techniczne w naszym języku wydaje się czymś prostym i oczywistym. Problem zaczyna się, gdy okazuje się, że słów takich jak wiertarka czy śrubokręt trzeba użyć w języku angielskim. Twój anglojęzyczny znajomy planuje remont? A może jesteś na kempingu za granicą i musisz wykonać jakąś drobną naprawę? Nigdy nie wiadomo, kiedy pliers okaże się dla ciebie …
CZYTAJ DALEJCzy znasz popularne angielskie idiomy związane z kolorami? Sprawdź swoją wiedzę w krótkim teście. Prawidłowe odpowiedzi są umieszczone na samym dole wpisu.
CZYTAJ DALEJJak dobrze znasz angielskie i amerykańskie filmy świąteczne? Sprawdź się w naszym quizie z cytatów.
CZYTAJ DALEJPierwsze zdanie powieści to według wielu czytelników i znawców literatury sprawa kluczowa. Jest sposobem na przedstawienie się autora, próbką całego dzieła. Musi być w nim coś, co sprawi, że czytelnik nie odłoży książki na półkę, ale poczuje, że chce słuchać tej opowieści, chce dowiedzieć się, co będzie dalej.
CZYTAJ DALEJDo określenia biegłości w posługiwaniu się językiem na terenie Unii Europejskiej stosowany jest zunifikowany system kategorii. Ułatwia on określenie poziomu kursów oraz testów angielskiego. Co kryje się pod enigmatycznymi literami i cyframi?
CZYTAJ DALEJ