Ćwiczenia z angielskiego

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Ćwiczenia z języka angielskiego to nieoceniona pomoc w nauce. Chcesz podszlifować swój język angielski? Ćwiczenia są niezbędne. Poświęć na nie chociaż pięć minut dziennie, a przekonasz się, jakie przynoszą korzyści. Sama teoria, znajomość zasad gramatyki, ortografii i słownictwa to za mało – konieczne są ćwiczenia. Angielski nie będzie sprawiał ci żadnych kłopotów pod warunkiem, że odpowiednio dużo czasu poświęcisz na trenowanie umiejętności używania tego języka w mowie i w piśmie.

remont po angielsku

Angielski techniczny: remont po angielsku

  Słownictwo techniczne w naszym języku wydaje się czymś prostym i oczywistym. Problem zaczyna się, gdy okazuje się, że słów takich jak „wiertarka“ czy „śrubokręt“ trzeba użyć w języku angielskim. Twój anglojęzyczny znajomy planuje remont? A może jesteś na kempingu za granicą i musisz wykonać jakąś drobną naprawę? Nigdy nie wiadomo, kiedy pliers okaże się dla ciebie …

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy

Angielskie idiomy – test

  Czy znasz popularne angielskie idiomy związane z kolorami? Sprawdź swoją wiedzę w krótkim teście. Prawidłowe odpowiedzi są umieszczone na samym dole wpisu.

CZYTAJ DALEJ
Christmas movie quiz

Christmas movie quiz. 7 słynnych filmów o świętach

    Jak dobrze znasz angielskie i amerykańskie filmy świąteczne? Sprawdź się w naszym quizie z cytatów.

CZYTAJ DALEJ
słynne powieści anglojęzyczne

Słynne powieści anglojęzyczne – quiz!

    Pierwsze zdanie powieści to według wielu czytelników i znawców literatury sprawa kluczowa. Jest sposobem na przedstawienie się autora, próbką całego dzieła. Musi być w nim coś, co sprawi, że czytelnik nie odłoży książki na półkę, ale poczuje, że chce słuchać tej opowieści, chce dowiedzieć się, co będzie dalej.

CZYTAJ DALEJ
certyfikaty językowe

Certyfikaty językowe – co oznaczają poziomy biegłości językowej?

    Do określenia biegłości w posługiwaniu się językiem na terenie Unii Europejskiej stosowany jest zunifikowany system kategorii. Ułatwia on określenie poziomu kursów oraz testów angielskiego. Co kryje się pod enigmatycznymi literami i cyframi?

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą