TESTY

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Przydatne aplikacje do języka angielskiego

Jak nauka języka wpływa na poprawę innych umiejętności?

Uczenie się nowego języka może wzbogacić nasze życie na wiele różnych sposobów. To nie tylko umiejętność przydatna w zagranicznej podróży i świetny wpis do CV. Osoby znające jedynie jeden język, spowalniają swoje postępy w edukacji, ograniczają możliwości komunikacyjne oraz odmawiają sobie szansy poznania i zrozumienia otaczającego nas świata. Nauka języka obcego otwiera przed nami natomiast …

CZYTAJ DALEJ
jak nauczyć się myślenia w języku obcym

Jak nauczyć się myślenia w języku obcym?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że myślenie w języku obcym może być jedynie kolejnym krokiem w drodze do płynności językowej, a nie wynikiem doskonałej znajomości języka. To oznacza, że wykształcenie w sobie umiejętności myślenia w języku obcym jest całkowicie możliwe. Podobnie jak w przypadku nauki mówienia, pisania, czytania i słuchania, wszystko to, czego …

CZYTAJ DALEJ
remont po angielsku

Angielski techniczny: remont po angielsku

  Słownictwo techniczne w naszym języku wydaje się czymś prostym i oczywistym. Problem zaczyna się, gdy okazuje się, że słów takich jak „wiertarka“ czy „śrubokręt“ trzeba użyć w języku angielskim. Twój anglojęzyczny znajomy planuje remont? A może jesteś na kempingu za granicą i musisz wykonać jakąś drobną naprawę? Nigdy nie wiadomo, kiedy pliers okaże się dla ciebie …

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy

Angielskie idiomy – test

  Czy znasz popularne angielskie idiomy związane z kolorami? Sprawdź swoją wiedzę w krótkim teście. Prawidłowe odpowiedzi są umieszczone na samym dole wpisu.

CZYTAJ DALEJ
esej po angielsku

Esej po angielsku – przydatna ściągawka

Ściąganie to czynność naganna, zwłaszcza w kulturze anglosaskiej. Możemy jednak wspomagać się cudzą pracą w umiejętny sposób, który nie ma nic wspólnego z nieuczciwością, za to pozwala nam szybciej nauczyć się pisać po angielsku. Ściągaj więc – ale z głową.  

CZYTAJ DALEJ
esej po angielsku

Jak napisać esej po angielsku? 5 kroków do sukcesu

Stworzenie dłuższej wypowiedzi pisemnej to najmniej lubiana praca domowa z angielskiego. Pisanie esejów po angielsku jest rzeczywiście dość trudne – wymaga skupienia, przemyślenia całości i dbałości o szczegóły. Co zrobić, żeby pisać angielskie wypracowania lepiej i z większą przyjemnością?

CZYTAJ DALEJ
Christmas movie quiz

Christmas movie quiz. 7 słynnych filmów o świętach

    Jak dobrze znasz angielskie i amerykańskie filmy świąteczne? Sprawdź się w naszym quizie z cytatów.

CZYTAJ DALEJ
słówka angielskie

Ile znasz słówek? Sprawdź się!

Czy istnieje liczba słów, które trzeba znać, żeby dogadać się w języku angielskim? Ile słów znał Szekspir, a ile znasz ty? Jakie jest 100 najczęściej używanych angielskich wyrazów?

CZYTAJ DALEJ
słynne powieści anglojęzyczne

Słynne powieści anglojęzyczne – quiz!

    Pierwsze zdanie powieści to według wielu czytelników i znawców literatury sprawa kluczowa. Jest sposobem na przedstawienie się autora, próbką całego dzieła. Musi być w nim coś, co sprawi, że czytelnik nie odłoży książki na półkę, ale poczuje, że chce słuchać tej opowieści, chce dowiedzieć się, co będzie dalej.

CZYTAJ DALEJ
certyfikaty językowe

Certyfikaty językowe – co oznaczają poziomy biegłości językowej?

    Do określenia biegłości w posługiwaniu się językiem na terenie Unii Europejskiej stosowany jest zunifikowany system kategorii. Ułatwia on określenie poziomu kursów oraz testów angielskiego. Co kryje się pod enigmatycznymi literami i cyframi?

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą