Testy z angielskiego

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Przetestuj swój angielski!

Test z angielskiego to jedna z najprostszych metod sprawdzenia naszej znajomości języka. W tej części platformy znajdziesz quizy, sprawdziany i testy. Angielski biegły, średnio zaawansowany czy podstawowy? Sprawdź swój poziom i oceń, co opanowałeś świetnie, a czego jeszcze powinieneś się nauczyć. Testy z angielskiego to nie tylko narzędzie diagnostyczne, ale również zabawa, przerywnik w nauce i sposób na utrwalenie wiedzy. Materiały i testy z języka angielskiego, które odnajdziesz w tej sekcji, zweryfikują twoje przygotowanie do matury i międzynarodowych egzaminów oraz poszerzą umiejętności rozwiązywania tego typu sprawdzianów.

Przydatne aplikacje do języka angielskiego

Jak nauka języka wpływa na poprawę innych umiejętności?

Uczenie się nowego języka może wzbogacić nasze życie na wiele różnych sposobów. To nie tylko umiejętność przydatna w zagranicznej podróży i świetny wpis do CV. Osoby znające jedynie jeden język, spowalniają swoje postępy w edukacji, ograniczają możliwości komunikacyjne oraz odmawiają sobie szansy poznania i zrozumienia otaczającego nas świata. Nauka języka obcego otwiera przed nami natomiast …

CZYTAJ DALEJ
jak nauczyć się myślenia w języku obcym

Jak nauczyć się myślenia w języku obcym?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że myślenie w języku obcym może być jedynie kolejnym krokiem w drodze do płynności językowej, a nie wynikiem doskonałej znajomości języka. To oznacza, że wykształcenie w sobie umiejętności myślenia w języku obcym jest całkowicie możliwe. Podobnie jak w przypadku nauki mówienia, pisania, czytania i słuchania, wszystko to, czego …

CZYTAJ DALEJ
remont po angielsku

Angielski techniczny: remont po angielsku

  Słownictwo techniczne w naszym języku wydaje się czymś prostym i oczywistym. Problem zaczyna się, gdy okazuje się, że słów takich jak „wiertarka“ czy „śrubokręt“ trzeba użyć w języku angielskim. Twój anglojęzyczny znajomy planuje remont? A może jesteś na kempingu za granicą i musisz wykonać jakąś drobną naprawę? Nigdy nie wiadomo, kiedy pliers okaże się dla ciebie …

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy

Angielskie idiomy – test

  Czy znasz popularne angielskie idiomy związane z kolorami? Sprawdź swoją wiedzę w krótkim teście. Prawidłowe odpowiedzi są umieszczone na samym dole wpisu.

CZYTAJ DALEJ
esej po angielsku

Esej po angielsku – przydatna ściągawka

Ściąganie to czynność naganna, zwłaszcza w kulturze anglosaskiej. Możemy jednak wspomagać się cudzą pracą w umiejętny sposób, który nie ma nic wspólnego z nieuczciwością, za to pozwala nam szybciej nauczyć się pisać po angielsku. Ściągaj więc – ale z głową.  

CZYTAJ DALEJ
esej po angielsku

Jak napisać esej po angielsku? 5 kroków do sukcesu

Stworzenie dłuższej wypowiedzi pisemnej to najmniej lubiana praca domowa z angielskiego. Pisanie esejów po angielsku jest rzeczywiście dość trudne – wymaga skupienia, przemyślenia całości i dbałości o szczegóły. Co zrobić, żeby pisać angielskie wypracowania lepiej i z większą przyjemnością?

CZYTAJ DALEJ
Christmas movie quiz

Christmas movie quiz. 7 słynnych filmów o świętach

    Jak dobrze znasz angielskie i amerykańskie filmy świąteczne? Sprawdź się w naszym quizie z cytatów.

CZYTAJ DALEJ
słówka angielskie

Ile znasz słówek? Sprawdź się!

Czy istnieje liczba słów, które trzeba znać, żeby dogadać się w języku angielskim? Ile słów znał Szekspir, a ile znasz ty? Jakie jest 100 najczęściej używanych angielskich wyrazów?

CZYTAJ DALEJ
słynne powieści anglojęzyczne

Słynne powieści anglojęzyczne – quiz!

    Pierwsze zdanie powieści to według wielu czytelników i znawców literatury sprawa kluczowa. Jest sposobem na przedstawienie się autora, próbką całego dzieła. Musi być w nim coś, co sprawi, że czytelnik nie odłoży książki na półkę, ale poczuje, że chce słuchać tej opowieści, chce dowiedzieć się, co będzie dalej.

CZYTAJ DALEJ
certyfikaty językowe

Certyfikaty językowe – co oznaczają poziomy biegłości językowej?

    Do określenia biegłości w posługiwaniu się językiem na terenie Unii Europejskiej stosowany jest zunifikowany system kategorii. Ułatwia on określenie poziomu kursów oraz testów angielskiego. Co kryje się pod enigmatycznymi literami i cyframi?

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą