Idiomy angielskie

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Idiom to wyrażenie językowe, którego znaczenie jest inne niż znaczenie poszczególnych słów, z jakich się składa. Często charakteryzuje się również swoistą składnią, odmienną od obowiązujących reguł. Właśnie z tych powodów idiomy angielskie czasem sprawiają trudności podczas nauki języka – zaskakują nas swoim znaczeniem lub konstrukcją gramatyczną. Teksty i przykłady, które znajdziesz w tym dziale, pomogą ci szlifować twój angielski. Idiomy są bowiem wyrażeniami specyficznymi dla danego języka, a posługiwanie się nimi świadczy o poziomie jego znajomości.

najwazniejsze-idiomy-angielski

Najważniejsze idiomy dla osób uczących się języka angielskiego

Język angielski posiada wiele subtelności i niuansów, które w codziennym użyciu pojawiają się między innymi w formie idiomów. Kluczem do zrozumienia angielskich idiomów jest sięgnięcie poza ich dosłowne znaczenie i dokładne zapoznanie się ze sposobem użycia każdego z nich z osobna. Z początku proces nauki może wydawać się trudny, ale uczenie się zwrotów językowych może …

CZYTAJ DALEJ
20-idiomow-sportowych-ktore-sa-powszechnie-stosowane-amerykanskim-miejscu-pracy

20 idiomów sportowych, które są powszechnie stosowane w amerykańskim miejscu pracy

Być może w swoim miejscu pracy często słyszysz idiomy lub inne krótkie frazy, które nie zawsze są dla Ciebie zrozumiałe i mogą mieć znaczenie inne niż dosłowne.  W trakcie spotkań z szefem lub z kolegami z pracy możesz usłyszeć zwroty, które wydają się być bardziej odpowiednie na boisku do piłki nożnej niż w Twoim miejscu …

CZYTAJ DALEJ
wyrażenia z take

Angielskie wyrażenia z take

Co znaczy słówko take po angielsku? Najprościej można je przetłumaczyć jako „brać“ lub „wziąć“. Okazuje się jednak, że ten czasownik występuje w wielu potocznych wyrażeniach i nabiera w nich różnych znaczeń. Poznaj najpopularniejsze z nich na przykładzie dialogu Alice i Jennifer, które przyjechały do Warszawy i rozmawiają o zwiedzaniu miasta.

CZYTAJ DALEJ
strefa-ang-4

Najpopularniejsze idiomy angielskie o jedzeniu

Kuchnia brytyjska nie uchodzi za najlepszą, ale za to język angielski obfituje w smakowite powiedzenia. Idiomy angielskie o jedzeniu są ciekawym materiałem do nauki – nie dość, że urozmaicą każdą wypowiedź, to jeszcze mogą pomóc w zapamiętywaniu nazw produktów spożywczych i potraw.

CZYTAJ DALEJ
idiomy po angielsku

Szczęśliwe idiomy po angielsku

  Nie warto odkładać nauki idiomów na bardziej zaawansowany poziom, lepiej poznawać je od początku przygody z angielskim. Po pierwsze dlatego, że dzięki nim przyswoisz bardzo wiele słówek, po drugie – są niezwykłym urozmaiceniem każdej wypowiedzi. W języku angielskim jest ich mnóstwo, więc rozumienie różnych tekstów i prowadzenie rozmowy bez ich znajomości jest znacznie utrudnione. …

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy

Najzabawniejsze angielskie idiomy

  Jeśli uczysz się angielskiego, na pewno znasz już niektóre angielskie idiomy. Ich nauka potrafi dostarczyć wiele zabawy. Niektóre angielskie idiomy mają swoje odpowiedniki w języku polskim, inne są z naszego punktu widzenia zupełnie zaskakujące.  

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy związane ze słowem mouse

Angielskie zwroty i idiomy ze słowem mouse

  Cicha mysz, mysz kościelna, bawić się w kotka i myszkę… Niepozorne myszy zagnieździły się na dobre w języku angielskim. Poniżej znajdziesz angielskie idiomy i zwroty, w których myszy grają główną rolę. Wiele angielskich powiedzeń, jak poor as a church mouse czy as quiet as a mouse, ma swoje odpowiedniki w języku polskim. Inne są …

CZYTAJ DALEJ
angielskie tytuły

Angielskie tytuły filmów, które sprawiają problemy tłumaczom

Kto z nas nie lubi oglądać filmów? To nie tylko dobra rozrywka, ale też świetna pomoc podczas nauki angielskiego. Okazuje się, że sporo językowej zabawy może dostarczyć nam tłumaczenie chociażby samych tytułów filmów. Wiele znanych filmów anglojęzycznych ma bowiem tytuły niemożliwe do dosłownego przełożenia na polski. Poznaj kilka z nich!

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy

Angielskie idiomy – test

  Czy znasz popularne angielskie idiomy związane z kolorami? Sprawdź swoją wiedzę w krótkim teście. Prawidłowe odpowiedzi są umieszczone na samym dole wpisu.

CZYTAJ DALEJ
dni tygodnia po angielsku

Dni tygodnia – idiomy, cz. II

  Przedstawiamy drugą część naszego słowniczka dotyczącego dni tygodnia. Poznaj idiomy i wyrażenia angielskie związane z sobotą, niedzielą i całym weekendem.

CZYTAJ DALEJ
Dni tygodnia - idiomy

Dni tygodnia – idiomy, cz. I

Nazwy dni tygodnia to słownictwo, które zwykle udaje nam się opanować już na początku nauki języka. Spróbujmy jednak dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Czy znacie angielskie idiomy, wyrażenia i przysłowia związane z dniami tygodnia oraz nazwy świąt?   Pamiętajmy, że dni tygodnia, inaczej niż w języku polskim, piszemy zawsze wielką literą. Mówiąc o …

CZYTAJ DALEJ
świąteczne idiomy po angielsku

Świąteczne idiomy po angielsku

    Co to znaczy skasować komuś święta, kto zachowuje się jak indyk, co nieuchronnie przychodzi po świętach i dlaczego Święty Mikołaj jest zawsze wesoły? Sprawdź, czy znasz angielskie idiomy i przysłowia związane z Bożym Narodzeniem.

CZYTAJ DALEJ
idiomy angielskie związane z kolorami

Idiomy angielskie związane z kolorami cz. II

Co oznacza niebieskooki chłopiec, żółta kurtka, różowe słonie i zielony kciuk? Oto kolejna porcja angielskich powiedzeń związanych z kolorami (jeśli nie widziałeś naszego poprzedniego wpisu na ten temat, kliknij tutaj). 

CZYTAJ DALEJ
idiomy z kolorami

Idiomy angielskie związane z kolorami

Idiomy z kolorami łatwo zapamiętać, wizualizując sobie ich dosłowne znaczenie. Oto garść angielskich powiedzeń i związków frazeologicznych związanych z najpopularniejszymi nazwami kolorów.  

CZYTAJ DALEJ
idiomy angielskie ze słówkiem apple

Idiomy angielskie ze słówkiem APPLE

Owoce to nie tylko źródło witamin, ale także metafor, powiedzeń i przysłów w wielu językach. Czy znacie angielskie idiomy i związki frazeologiczne związane z owocami?  

CZYTAJ DALEJ
kot w języku angielskim

Kot w języku angielskim

  Czy cat znaczy to samo co CAT? Jak można łagodnie określić złośliwą jędzę? Czy z nieba mogą padać psy i koty? Co oznacza tytuł słynnego filmu i sztuki teatralnej Tennessee Williamsa, „Kotka na gorącym blaszanym dachu”? Koty inspirują, ciekawią i budzą emocje. W języku angielskim można znaleźć mnóstwo wyrażeń i idiomów, których bohaterem jest …

CZYTAJ DALEJ
angielskie zwroty ze słowem horse

Angielskie zwroty ze słowem horse

A horse! A horse! My kingdom for a horse! – wołał król Ryszard III w sztuce Williama Szekspira. To bezcenne w tamtych czasach zwierzę stało się bohaterem wielu powiedzeń, cytatów i związków frazeologicznych.   Dark horse to czarny koń na zawodach, iron horse – parowóz, rocking horse – konik na biegunach, a vaulting horse – koń gimnastyczny. W slangu koń oznacza …

CZYTAJ DALEJ
idiomy business english

Idiomy Business English – przydatne zwroty podczas spotkania i prezentacji

  Negocjacje, spotkania, prezentacje, ustalenia i konferencje – to codzienność biznesu. Podczas takich rozmów warto mieć w zanadrzu kilka określeń, które sprawią, że nasza przemowa będzie ciekawsza i łatwiejsza do zapamiętania.

CZYTAJ DALEJ
idiomy business english

Idiomy Business English – przydatne zwroty dotyczące oferty

W posługiwaniu się na co dzień Business English wielokrotnie przyjdzie nam opisać konkretne cechy produktu, usługi czy oferty. Możemy zdać się na techniczną terminologię, jednak czasem w negocjacjach biznesowych lepiej stosować związki frazeologiczne.

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą