Przysłowia angielskie

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Przysłowia angielskie to świetny sposób na szybką i przyjemną naukę tego języka. Dzięki swojej budowie, trafności, a często również żartobliwości łatwo zapadają w pamięć i wzbogacają naszą znajomość języka angielskiego. Chętnie je poznajemy, a przy okazji również zapamiętujemy znaczenie poszczególnych słów tworzących angielskie przysłowia. W tej części naszej platformy znajdziesz najpopularniejsze powiedzenia i przysłowia po angielsku, ich tłumaczenia, znaczenia i ciekawostki z nimi związane.

miesiące po angielsku

Miesiące w języku angielskim

  Poznajmy angielskie nazwy miesięcy, ich skróty i zasady pisowni oraz przysłowia i powiedzenia angielskie, w których występują.  

CZYTAJ DALEJ
świąteczne idiomy po angielsku

Świąteczne idiomy po angielsku

    Co to znaczy skasować komuś święta, kto zachowuje się jak indyk, co nieuchronnie przychodzi po świętach i dlaczego Święty Mikołaj jest zawsze wesoły? Sprawdź, czy znasz angielskie idiomy i przysłowia związane z Bożym Narodzeniem.

CZYTAJ DALEJ
angielskie zwroty ze słowem horse

Angielskie zwroty ze słowem horse

A horse! A horse! My kingdom for a horse! – wołał król Ryszard III w sztuce Williama Szekspira. To bezcenne w tamtych czasach zwierzę stało się bohaterem wielu powiedzeń, cytatów i związków frazeologicznych.   Dark horse to czarny koń na zawodach, iron horse – parowóz, rocking horse – konik na biegunach, a vaulting horse – koń gimnastyczny. W slangu koń oznacza …

CZYTAJ DALEJ
angielskie wyrażenia z psem

DOG EAT DOG – angielskie wyrażenia związane z psem

    Wiesz, że pies to po angielsku dog, i sądzisz, że ta wiedza ci wystarczy? Zobacz, jak wiele barwnych, jędrnych i obrazowych fraz w języku angielskim jest związanych z psem. Jako najlepszy przyjaciel człowieka pies pojawia się bardzo często w języku – w przysłowiach, powiedzeniach, związkach frazeologicznych, wyrażeniach slangowych, branżowych, potocznych, wulgarnych, środowiskowych. Oto najpopularniejsze przykłady wyrażeń, których bohaterem jest pies. …

CZYTAJ DALEJ
angielskie przysłowia

Angielskie przysłowia bez polskich odpowiedników

    W języku angielskim mamy do czynienia z całym ogromem przysłów, powiedzeń i sentencji, które mają przekazać w jednym zdaniu refleksje i mądrości życiowe. Poniżej znajdziemy najpopularniejsze z tych, które nie posiadają polskich odpowiedników.

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą