Jak się uczyć angielskiego, czyli style uczenia się

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

 

 

Wkuwasz słówka, poświęcając na to niezliczone godziny, a efektów za bardzo nie widać? Być może uczysz się w niewłaściwy sposób. Poznaj swój styl uczenia się i wykorzystaj go w nauce angielskiego.

 

 

Style uczenia się: wzrokowiec

 

style uczenia się

Uczysz się z książki lub czytasz jakiś tekst, a gdy po czasie próbujesz przypomnieć sobie daną informację, bez problemu przywołujesz układ strony, obrazki i zdjęcia? Jesteś wzrokowcem.

Jako wzrokowiec przyswajasz wiedzę poprzez patrzenie i czytanie. Z wykładów niewiele jesteś w stanie wynieść, więc sporządzanie notatek to rozsądna opcja (sprawdź).

 

Jak powinieneś się uczyć angielskiego?

 

Słówek lepiej ucz się z notatek, podobnie jak ich zapisu fonetycznego. Na początku przygody z angielskim akcent może być dla ciebie trudny do wychwycenia.

W przyswajaniu języka pomoże także czytanie książek i zagranicznych serwisów informacyjnych. Podkreślanie, zaznaczania, wypunktowanie i inne formy atrakcyjnego wyeksponowania zdań lub słówek ułatwią zapamiętywanie.

 

Sposób dla ciebie: fiszki. Najlepiej zilustrowane i kolorowe, zwłaszcza na początku nauki.

 

 

Style uczenia się: słuchowiec

 

style uczenia się

Najwięcej informacji wynosisz z wykładu i jesteś w stanie odtworzyć ich treść, ale powtarzanie z książki na niewiele się zdaje. Jesteś słuchowcem.

Jako słuchowiec uczysz się poprzez słuchanie i powtarzanie na głos. W przeciwieństwie do wzrokowca myślisz słowami, nie obrazami.


Jak powinieneś się uczyć angielskiego?

 

Słówka najlepiej powtarzaj na głos (kliknij), a po skończonej partii poprosić kogoś o odpytanie. Podobnie w razie trudności z zapamiętaniem trudniejszych zwrotów, poproś kogoś o kilkukrotne przeczytanie ich na głos. Słuchowcy często mają bardzo dobrą pamięć muzyczną, dlatego wyrobienie sobie akcentu nie powinno sprawiać ci trudności. W nauce słownictwa pomocne będą także fiszki audio.

Teksty po angielsku czytaj zawsze na głos, nigdy w myślach. Dzięki temu łatwiej wychwycisz całe konstrukcje zdaniowe.

 

Sposób dla ciebie: filmy i piosenki po angielsku. Na początku nauki sięgnij po te dedykowane dzieciom (sprawdź).

 

 

Style uczenia się: kinestetyk

 

style uczenia się

Zawsze podczas wykładów kręcisz się niespokojnie lub wyżywasz artystycznie na marginesach lub ostatniej stronie zeszytu? Jesteś
kinestetykiem.

Jako kinestetyk uczysz się poprzez zaangażowanie. Samo słuchanie i patrzenie to dla ciebie za mało, potrzebujesz działania angażującego inne zmysły, zwłaszcza dotyk.

 

Jak powinieneś się uczyć angielskiego?

 

Słówka najlepiej wypisuj z tekstu i na bieżąco szukaj ich tłumaczenia w słowniku. Dbaj o ich poprawny zapis, gdyż jako kinestetyk możesz mieć problemy z ortografią.

Wiedzę najłatwiej przyswajasz będąc w ruchu, więc słuchawki z kursem angielskiego podczas sprzątania, biegania czy innej aktywności to opcja godna rozważenia. Podobnie jak chodzenie po pokoju i powtarzanie z książki. Wybór konkretnej metody zależy także od tego, czy przy byciu kinestetykiem jednocześnie przeważają u ciebie cechy wzrokowca czy słuchowca.

 

Sposób dla ciebie: przepisywanie słówek i notatek oraz układania wierszyków i opowiadań ze słownictwem trudnym do przyswojenia.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą