Przydatne aplikacje i witryny dla studentów piszących w języku angielskim

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Na studiach uczymy się niezwykłej wszechstronności, zwłaszcza jeśli chodzi o pisanie. Projekty zlecane na zajęciach obejmują między innymi rozległe eseje, prace naukowe i złożone prezentacje opisowe. Mamy jednak dobrą wiadomość: w Internecie można znaleźć kilka przydatnych aplikacji i stron internetowych, które z pewnością uproszczą proces twórczy. W niniejszym artykule zebraliśmy 6 narzędzi, które ułatwią Ci organizację pracy z tekstem. Zainstaluj je, a gwarantujemy że wkrótce nie będziesz mógł wyobrazić sobie tworzenia projektu bez nich.

 

Grammarly (https://app.grammarly.com)

Grammarly jest darmowym narzędziem, które na bieżąco wyszukuje oraz koryguje setki złożonych błędów w artykułach, rozdziałach książek, na blogach oraz w treściach wpisywanych przez nas na stronach internetowych, takich jak Gmail, Facebook, czy Twitter. Zdaniem twórców, w trakcie pisania Grammarly sprawdza tekst w oparciu o ponad 150 reguł gramatycznych i poprawia do 10 razy więcej błędów niż popularne edytory tekstu. Grammarly automatycznie wykrywa błędy gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, a w płatnej wersji rozszerzonej pomaga uczniom poszerzyć zasób słownictwa: sprawdza dobór słów, styl tekstu oraz sygnalizuje podejrzenie plagiatu. Oprócz aplikacji, Grammarly oferuje również darmowe wtyczki dla przeglądarek Chrome, Safari i Firefox.

Dictionary.com (http://www.dictionary.com)

Jeśli chcesz pisać poprawnie w języku angielskim, musisz koniecznie skorzystać ze słownika. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom, w poszukiwaniu interesującego hasła nie musimy już przerzucać stron papierowej wersji słownika, a równie dobrze sprawdzi się opcja mobilna. Darmowa strona Dictionary.com zawiera ogromną bazę słów oraz zwrotów i pozwala wyszukać niemal każdy termin w języku angielskim. Co ciekawe, słownik wyświetla wyszukiwane słowo w formie rzeczownika, czasownika i przymiotnika, sugeruje formę użycia w zdaniu, prezentuje idiomy oraz pochodzenie historyczne terminu. Strona oferuje również bardzo ciekawą sekcję “Słowo Dnia”. Czy wiesz co oznacza termin “malfeasance”? Czas to sprawdzić.

Evernote (https://evernote.com/intl/pl/)

To prawdopodobnie najbardziej popularna aplikacja do tworzenia notatek. Evernote jest prostym narzędziem, ale jednocześnie na tyle potężnym, że potrafi organizować całe życie cyfrowe studenta. Aplikacja umożliwia przechowywanie wszystkiego, od wiadomości do zdjęć, filmów wideo oraz dźwięku z dyktafonu i innych plików. Evernote pozwala na pisanie notatek, tworzenie listy rzeczy do zrobienia i ustawianie przypomnień głosowych, dzięki czemu nigdy nie przegapisz ważnego terminu. Podczas przeglądania stron internetowych, z pewnością przyda się rozszerzenie Evernote Web Clipper, które umożliwia zapisanie fragmentów lub całej witryny w notatniku i zachowanie interesujących artykułów do przeczytania w przyszłości.

Google Docs (https://docs.google.com)

W trakcie studiów spora część realizowanych projektów opiera się na pracy grupowej, a to oznacza, że  przy tworzeniu treści musimy współpracować z co najmniej jedną lub dwiema osobami. Oferując proste i łatwe w obsłudze narzędzie do współpracy, Google Docs umożliwia tworzenie nie tylko dokumentów tekstowych, ale również arkuszy kalkulacyjnych, slajdów i rysunków. Nasza ulubiona część? Korzystanie z Google Docs nic nie kosztuje! Aplikacja oferuje pełne możliwości edytora tekstu, łącznie ze wszystkimi opcjami formatowania oraz zamieszczania zdjęć i innych plików w dokumencie. Oferuje również szeroką gamę narzędzi ułatwiających współpracę, w tym prosty system komentowania i śledzenie historii zmian naniesionych  w tekście.

MindNode (https://mindnode.com)

Podstawową zasadą pisania w języku angielskim jest umiejętność jednoznacznej organizacji swoich myśli. Jeśli jesteś typem wzrokowca, a notowanie każdego nowego pomysłu jest dla Ciebie nieodzowną częścią procesu burzy mózgów, to z pewnością zainteresujesz się mobilną aplikacją do mind-mappingu. MindNode udostępnia narzędzia do mapowania, w tym notatki, kolory oraz ikony, które umożliwią zorganizowanie pomysłów w formie wizualnego drzewa oraz pomogą w dokończeniu zadania. To niesamowite, że możesz dostrzec związek między danym pomysł i konkretnym problemem, jedynie wówczas, gdy widzisz je zapisane  na jednej stronie.

Prompts (http://getprompts.com)

Kreatywność jest nieprzewidywalna. Na szczęście możemy korzystać z aplikacji mobilnych, które pomogą wytworzyć twórczy impuls i dać inspirację do pisania. Aplikacja Prompts (ang. Podpowiedzi) oferuje sugestie i wskazówki dotyczące interesujących tematów do pisania, a więc jest najlepszym przyjacielem w chwilach, gdy brakuje nam inspiracji. Narzędzie wykorzystuje unikalny algorytm, który radzi o czym powinniśmy pisać w każdej kolejnej części tekstu. Kiedy piszesz z Prompts, aplikacja automatycznie śledzi najważniejsze statystyki dotyczące Twoich nawyków pisarskich: w jakich dniach i godzinach piszesz najczęściej oraz jaką średnią liczbę słów jesteś w stanie zanotować. Prompts jest więc idealnym narzędziem dla wszystkich tych, którzy chcą doskonalić swoje nawyki pisarskie.

Narzędzia wymienione powyżej, są doskonałym dodatkiem do codziennej rutyny i powinny pomóc poprawić Twoje umiejętności pisarskie. Nie musisz używać ich wszystkich, ale przetestuj co najmniej kilka różnych opcji, aby sprawdzić, która z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą