Angielskie portale informacyjne

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

angielskie portale informacyjne

 

 

Lubisz przeglądać przy porannej kawie portale z ciekawostkami i informacjami ze świata? Jeśli tak, koniecznie zacznij odwiedzać angielskie portale informacyjne. Kontakt z żywym językiem to doskonałe uzupełnienie nauki, także dla początkujących. Nie tylko poszerzysz horyzonty i dowiesz się sporo na temat wydarzeń na arenie międzynarodowej, ale też przyswoisz mnóstwo angielskich słówek i wyrażeń.

Poznaj najbardziej znane brytyjskie dzienniki, dostępne też w Internecie

”The Times” – najsłynniejszy brytyjski dziennik wydawany w Londynie od 1785 roku. Początkowo nosił tytuł ”The Daily Universal Register”. Od roku 1788 wychodzi pod znaną obecnie nazwą ”The Times”. Twórcą dziennika był John Walter, który przez 24 lata sprawował funkcję redaktora naczelnego. Jako pierwszy dziennik na świecie ”The Times” zorganizował sieć korespondentów zagranicznych. Jest znany z tego, że posiada specjalny komitet powierniczy, czuwający nad poziomem merytorycznym pisma. Profil pisma uważa się za centroprawicowy.

Ciekawostką jest fakt, że znana wszystkim czcionka Times New Roman została zaprojektowana na zlecenie ”The Times” w 1931 roku. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych na świecie czcionek szeryfowych.

http://www.thetimes.co.uk/

 

Dla kogo? Jeśli jesteś tradycjonalistą, ceniącym prestiżowe dzienniki o wyrobionej renomie, dostarczające sprawdzone informacje, ”The Times” będzie doskonałą lekturą dla ciebie.

 

Dlaczego warto? W serwisie raczej nie znajdziesz pomyłek ani niejasności. Redakcja dba o bardzo wysoki poziom. W ostatnich latach ”The Times” zaliczył tylko jedną głośną wpadkę. Zamiast informacji, że Jan Paweł II był pierwszym od 450 lat papieżem nie-Włochem, podano, że Jan Paweł II był pierwszym papieżem nie-katolikiem.

 

”The Daily Telegraph” – ten konserwatywno-liberalny dziennik został założony przez Arthura B. Sleigha w 1855 roku w Londynie. Dużym sukcesem gazety było, już na samym początku, zredukowanie kosztów produkcji. Dzięki temu dziennik mógł być sprzedawany po niskiej cenie. Zapoczątkowało to nurt ”penny press”, czyli „prasy za grosik“. W ciągu pół roku ”The Daily Telegraph” prześcignął pod względem nakładu ”The Times”.

W 2004 roku gazeta osiągnęła nakład ok. 930 tys. egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającym się dziennikiem brytyjskim.

http://www.telegraph.co.uk/

 

Dla kogo? Dla wszystkich ceniących różnorodne ciekawostki ze świata, także te dotyczące branży rozrywkowej.

 

Dlaczego warto? ”The Daily Telegraph” zawiera mnóstwo sekcji tematycznych. Znajdziesz w nim nie tylko informacje ze świata, sport i tematykę finansową, ale też nowinki dotyczące mody i stylu życia.

 

 

”The Independent” – brytyjski dziennik o charakterze liberalno-centrolewicowym. W Wielkiej Brytanii wszyscy nazywają go ”Indie”. Narodził się w Londynie w 1986 roku. Jego wydawcą jest Independent Print Limited, należący od 2010 roku do Aleksandra Lebiediewa, rosyjskiego biznesmena. Dla ”The Independent” gościnnie pisali między innymi Elton John, Anita Roddick i Bono.

W latach 1990–2015 dziennik przyznawał ”The Independent Foreign Fiction Price”. Nagrodą tą byli wyróżniani współcześni autorzy zagraniczni, których dzieła ukazywały się w przekładzie na angielski w Wielkiej Brytanii.

http://www.independent.co.uk/

 

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy preferują mniej konserwatywne podejście do świata i lubią kontrowersyjne tematy.

 

Dlaczego warto? ”The Independent” ma przejrzystą szatę graficzną i dużo zdjęć. Na pewno ułatwi ci to lekturę, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz naukę języka. Gazeta znana jest też z tego, że często porusza kwestie ochrony środowiska.

Warto odwiedzać także anglojęzyczne portale informacyjne

”BBC” – British Broadcasting Corporation, czyli Brytyjska Korporacja Nadawcza, to największy na świecie nadawca radiowo-telewizyjny. Jest to firma publiczna, utrzymująca się z produkcji własnych programów. Nie emituje płatnych reklam. Korzenie ”BBC” sięgają 1922 roku, kiedy kilku producentów sprzętu radiowego postanowiło zalegalizować firmę, przy pomocy której mogliby rozpocząć pierwsze, eksperymentalne nadawanie.

Przez lata ”BBC” była kojarzona przede wszystkim z radiem i telewizją. W maju 1994 r. pojawiła się po raz pierwszy w Internecie jako płatny serwis oferujący dostęp do informacji i prostą platformę społecznościową. Obecnie serwis ”BBC” dostarcza najnowsze informacje ze świata na takie tematy jak polityka, sport, muzyka, gospodarka, technologia i rozrywka.

http://www.bbc.com/

 

Dla kogo? Dla wszystkich, których interesują najnowsze wiadomości, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii.

 

Dlaczego warto? Portal ”BBC” posiada różnorodne interesujące sekcje tematyczne dotyczące świata przyrody, podróży oraz pogody i klimatu. Na stronach ”BBC” wyszukasz wiele szczegółowych informacji z różnych regionów Wielkiej Brytanii. Możesz też posłuchać internetowych audycji radiowych, co z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem twojej nauki angielskiego.

 

 

”Reuters Group” – jedna z największych na świecie agencji prasowych. Została założona w Akwizgranie przez Paula Juliusa Reutera. Reuter zajmował się wówczas przekazywaniem informacji o cenach akcji pomiędzy Brukselą a Akwizgranem. Jako środek przekazu informacji służyły mu gołębie pocztowe. W 1851 roku zastąpił gołębie telegrafem. Wówczas też agencja przeniesiona została do Londynu.

Do dziś zajmuje się nie tylko mediami, lecz także kontynuuje obsługę rynków finansowych, dostarczając informacji na temat kursów walut, akcji i innych ważnych danych gospodarczych.

Obecnie ”Reuters Group” zatrudnia kilka tysięcy dziennikarzy. Agencja jest znana z tego, że posiada korespondentów w wielu miejscach na świecie, w tym na obszarach konfliktów zbrojnych.

http://uk.reuters.com/

 

Dla kogo? Dla wszystkich pasjonujących się światem finansów oraz tematyką biznesową i gospodarczą.

 

Dlaczego warto? Portal ”Reuters Group” dostarcza zawsze aktualne informacje gospodarcze i polityczne ze wszystkich stron świata. Znajdziesz tam ciekawe wiadomości na temat różnych rynków i spraw związanych z finansami. Portal posiada też sekcję z interesującymi zdjęciami reporterskimi ze świata.

angielskie portale informacyjne

 

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą