Piosenki po angielsku

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Ulubiony wykonawca, melodia, która chwyta za serce, i emocje, jakie towarzyszą słuchaniu dobrej muzyki – jaki może być przyjemniejszy sposób na naukę języka niż piosenki po angielsku? Słownictwo, które w ten sposób poznajesz, samo wchodzi do głowy, a konstrukcje gramatyczne, wyrażenia i zwroty utrwalają się zupełnie bezwiednie. To również świetny sposób na naukę języka dla najmłodszych – piosenki po angielsku dla dzieci są przez nie bardzo lubiane. Nauka przez zabawę zawsze działa!

nauka angielskiego z piosenek

Nauka angielskiego z piosenek – 5 przydatnych porad

  Każdy sposób jest dobry, by szlifować angielski i poszerzać zasób słownictwa, a jeśli dodatkowo metoda nauki sprawia przyjemność, to tylko lepiej. Pisaliśmy już, jak uczyć się angielskiego z filmów. Dzisiaj podpowiadamy, jak pogłębiać wiedzę poprzez słuchanie piosenek.

CZYTAJ DALEJ
określenia pogody po angielsku

Określenia pogody po angielsku, czyli piosenki, które pomogą ci zapamiętać słówka

  Sposób, w jaki najlepiej przyswajasz słówka, jest zależny od stylu uczenia się. Piosenki to najlepszy sposób dla słuchowców, ale nie tylko. W końcu wymowy można nauczyć się wyłącznie poprzez słuchanie. Prezentujemy utwory, dzięki którym łatwo będzie ci utrwalić słówka i określenia związane z pogodą, a przy okazji przypomnieć sobie inne pojęcia.

CZYTAJ DALEJ
cytaty po angielsku z piosenek

Cytaty po angielsku z piosenek – hity ostatnich dekad

  Chcesz szybko zapamiętywać całe angielskie zdania i zwroty? Nic prostszego. Słuchaj muzyki z angielskimi tekstami. Cytaty z angielskich piosenek łatwo zapadają w pamięć (kliknij). Jeśli rozumienie ze słuchu sprawia ci problemy, nic prostszego – wyszukaj w Internecie teksty twoich ulubionych utworów. Możesz nawet zacząć spisywać i gromadzić ulubione fragmenty. Będzie to doskonała pomoc w …

CZYTAJ DALEJ
angielskie piosenki świąteczne

Angielskie piosenki świąteczne

  O ile kolęd słuchamy zwykle tylko przez kilka dni Świąt, o tyle angielskie piosenki związane z Bożym Narodzeniem rozbrzmiewają w naszym otoczeniu już od listopada. Kiczowate? Bez przesady. Raz w roku można sobie pozwolić na stworzenie nastrojowej atmosfery i przywołanie świątecznej magii. Świąteczne piosenki w języku angielskim mogą być dużą pomocą w nauce tego języka, …

CZYTAJ DALEJ
hello

Hello, Adele. Najprostsze słowo świata

Jedna z najbardziej utalentowanych współczesnych wokalistek powraca po dłuższej przerwie z piosenką, która już pierwszego dnia po premierze stała się wielkim hitem. Prezentujemy pełny tekst utworu, słowniczek trudniejszych wyrażeń i ciekawostki dotyczące tytułu.

CZYTAJ DALEJ
phrasal verbs

Phrasal verbs – użyj skojarzeń

  Czasowniki frazowe to zmora wszystkich uczących się angielskiego. Trzeba je po prostu wykuć – taką radę słyszymy najczęściej. Niestety, nasz umysł buntuje się przeciwko wkuwaniu i szybko oczyszcza pamięć z niepowiązanych z niczym danych. Jak szybko i skutecznie nauczyć się najczęściej używanych phrasal verbs?  

CZYTAJ DALEJ
dopuszczalne błędy w języku angielskim

Licentia Poetica – błędy dopuszczalne w twórczości artystycznej

Błędy w tekstach piosenek to nie tylko polska domena, zdarzają się również w angielszczyźnie. Można je znaleźć nawet w największych światowych przebojach.

CZYTAJ DALEJ
piosenki dla dzieci po angielsku

Angielskie piosenki dla najmłodszych

Kołysanki, wyliczanki czy piosenki to świetny sposób na nauczenie dziecka prostych słów, rytmu i gestów. Dla młodego umysłu język, w którym są śpiewane, nie ma większego znaczenia, więc piosenki dla dzieci po angielsku są świetnym sposobem na pierwsze lekcje obcego języka. Od jakich utworów warto zacząć?      

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą