Książki po angielsku

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Jeśli lubisz czytać książki, ta sekcja naszej platformy jest właśnie dla ciebie. Dowiesz się tu czegoś więcej o stylu sławnych pisarzy, stosowanych przez nich zabiegach językowych i spotykanych w książkach ciekawostkach związanych z językiem angielskim. Literatura anglojęzyczna to potężna dziedzina kultury, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Czytanie ulubionych autorów w oryginale oraz poznawanie smaczków angielskiego tekstu literackiego jest znakomitą metodą nauki języka.

harry potter postacie

Harry Potter – postacie, zaklęcia i inne magiczne nazwy

  Chociaż od wydania ostatniej części przygód Harry'ego Pottera minęło już 9 lat, popularność jego historii nie słabnie. Czarodziejski świat, tak misternie stworzony przez J.K. Rowling, zauroczył już kolejne pokolenie. Z sentymentem wracasz do tej magicznej opowieści? Świetnie, wykorzystaj ją do nauki języka angielskiego. Seria książek o Harrym Potterze jest pełna postaci o niezwykłych imionach …

CZYTAJ DALEJ
książki do nauki angielskiego

6 książek dla dzieci idealnych do nauki angielskiego

    Wyobrażasz sobie, że czytanie książek po angielsku jest możliwe dopiero na bardzo zaawansowanym poziomie? Otóż nie, czytać w obcym języku możesz już po poznaniu podstawowych konstrukcji i nauczeniu się kilkuset słówek. Oczywiście nie namawiamy do katowania się „Ulissesem“ w oryginale,  na początku sięgnij po… książki dla dzieci. Są napisane prostym językiem, więc z …

CZYTAJ DALEJ
angielskie cytaty

Sherlock Holmes – wybrane angielskie cytaty z książek o słynnym detektywie

  Najsłynniejszy detektyw? Oczywiście Sherlock Holmes! Choć jest on postacią fikcyjną, od lat wciąż pozostaje najbardziej rozpoznawalnym detektywem, rozwiązującym kryminalne zagadki metodą dedukcji. Sherlock Holmes, główny bohater kryminałów sir Arthura Conan Doyle'a, tak bardzo przemawiał do wyobraźni czytelników, że traktowali go niemal jak żywego człowieka. Po jego uśmierceniu przez pisarza wielu Brytyjczyków nosiło na znak …

CZYTAJ DALEJ
angielskie cytaty

Alicja w Krainie Czarów – angielskie cytaty

    Kto z nas nie zna „Alicji w Krainie Czarów“? Ta książka Lewisa Carrolla przeszła do historii literatury, a jej bohaterka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci literackich. Do przygód Alicji nawiązywało wiele znanych filmów, w tym kultowy „Matrix“. Do dziś „Alicja w Krainie Czarów“ jest chętnie czytana nie tylko przez dzieci.

CZYTAJ DALEJ
czytanie po angielsku

Jak czytać w języku angielskim? 5 praktycznych porad

  Pewnie doskonale znasz teorię mówiącą o tym, że czytanie książek i innych treści w oryginale pomaga w nauce języka. Problem polega na tym, że większość osób tego nie robi, bo wydaje im się to nudne i męczące. Sprawdź, jak wprowadzić w życie ten pożyteczny nawyk, zacząć czytać po angielsku i czerpać z tego przyjemność.

CZYTAJ DALEJ
najciekawsze anglojęzyczne książki

5 najciekawszych anglojęzycznych książek z ostatnich pięciu lat

  Nasz wybór najbardziej interesujących powieści z ostatnich kilku lat, napisanych w języku angielskim, jest całkowicie subiektywny. Jeśli znasz dość dobrze angielski i chcesz podszlifować rozumienie tekstu, możesz sięgnąć po wersje oryginalne. Jednak nawet jeżeli przeczytasz te książki tylko w polskim tłumaczeniu, dowiesz się sporo o kulturze lub historii Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Kanady.

CZYTAJ DALEJ
najbogatsi pisarze anglojęzyczni

Najbogatsi pisarze anglojęzyczni

Czy na twórczości literackiej da się zarobić? Okazuje się, że tak, i to grube miliony. Pod warunkiem, że książki – pisane w języku Szekspira – zdobędą miliony czytelników.

CZYTAJ DALEJ
angielskie wyliczanki

Angielskie wyliczanki – twórczość Agathy Christie

  Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego najbardziej boimy się horrorów z udziałem dzieci? Dziecięcy świat, zestawiony ze zbrodnią i złem, ma w sobie coś wyjątkowo przerażającego. W angielskich wierszykach z czasów wiktoriańskich pojawiało się dużo okrucieństwa i śmierci. Płynący z nich efekt grozy i makabreski znakomicie wykorzystywała w swojej twórczości Agatha Christie.

CZYTAJ DALEJ
słynne powieści anglojęzyczne

Słynne powieści anglojęzyczne – quiz!

    Pierwsze zdanie powieści to według wielu czytelników i znawców literatury sprawa kluczowa. Jest sposobem na przedstawienie się autora, próbką całego dzieła. Musi być w nim coś, co sprawi, że czytelnik nie odłoży książki na półkę, ale poczuje, że chce słuchać tej opowieści, chce dowiedzieć się, co będzie dalej.

CZYTAJ DALEJ
książki po angielsku

Tajemnice języka – Sherlock Holmes i kryptologia

        To jest zaszyfrowana wiadomość. Czy macie pomysł na odczytanie jej?   Sherlock Holmes miał. Jeśli nie czytaliście opowiadania „Tańczące sylwetki” Arthura Conan Doyle’a i nie chcecie przedwcześnie poznać jego treści, nie czytajcie dalej tego wpisu.

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą