
Jeśli lubisz czytać książki, ta sekcja naszej platformy jest właśnie dla ciebie. Dowiesz się tu czegoś więcej o stylu sławnych pisarzy, stosowanych przez nich zabiegach językowych i spotykanych w książkach ciekawostkach związanych z językiem angielskim. Literatura anglojęzyczna to potężna dziedzina kultury, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Czytanie ulubionych autorów w oryginale oraz poznawanie smaczków angielskiego tekstu literackiego jest znakomitą metodą nauki języka.
Chociaż od wydania ostatniej części przygód Harry'ego Pottera minęło już 9 lat, popularność jego historii nie słabnie. Czarodziejski świat, tak misternie stworzony przez J.K. Rowling, zauroczył już kolejne pokolenie. Z sentymentem wracasz do tej magicznej opowieści? Świetnie, wykorzystaj ją do nauki języka angielskiego. Seria książek o Harrym Potterze jest pełna postaci o niezwykłych imionach …
CZYTAJ DALEJWyobrażasz sobie, że czytanie książek po angielsku jest możliwe dopiero na bardzo zaawansowanym poziomie? Otóż nie, czytać w obcym języku możesz już po poznaniu podstawowych konstrukcji i nauczeniu się kilkuset słówek. Oczywiście nie namawiamy do katowania się Ulissesem w oryginale, na początku sięgnij po… książki dla dzieci. Są napisane prostym językiem, więc z …
CZYTAJ DALEJNajsłynniejszy detektyw? Oczywiście Sherlock Holmes! Choć jest on postacią fikcyjną, od lat wciąż pozostaje najbardziej rozpoznawalnym detektywem, rozwiązującym kryminalne zagadki metodą dedukcji. Sherlock Holmes, główny bohater kryminałów sir Arthura Conan Doyle'a, tak bardzo przemawiał do wyobraźni czytelników, że traktowali go niemal jak żywego człowieka. Po jego uśmierceniu przez pisarza wielu Brytyjczyków nosiło na znak …
CZYTAJ DALEJKto z nas nie zna Alicji w Krainie Czarów? Ta książka Lewisa Carrolla przeszła do historii literatury, a jej bohaterka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci literackich. Do przygód Alicji nawiązywało wiele znanych filmów, w tym kultowy Matrix. Do dziś Alicja w Krainie Czarów jest chętnie czytana nie tylko przez dzieci.
CZYTAJ DALEJPewnie doskonale znasz teorię mówiącą o tym, że czytanie książek i innych treści w oryginale pomaga w nauce języka. Problem polega na tym, że większość osób tego nie robi, bo wydaje im się to nudne i męczące. Sprawdź, jak wprowadzić w życie ten pożyteczny nawyk, zacząć czytać po angielsku i czerpać z tego przyjemność.
CZYTAJ DALEJNasz wybór najbardziej interesujących powieści z ostatnich kilku lat, napisanych w języku angielskim, jest całkowicie subiektywny. Jeśli znasz dość dobrze angielski i chcesz podszlifować rozumienie tekstu, możesz sięgnąć po wersje oryginalne. Jednak nawet jeżeli przeczytasz te książki tylko w polskim tłumaczeniu, dowiesz się sporo o kulturze lub historii Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Kanady.
CZYTAJ DALEJCzy na twórczości literackiej da się zarobić? Okazuje się, że tak, i to grube miliony. Pod warunkiem, że książki pisane w języku Szekspira zdobędą miliony czytelników.
CZYTAJ DALEJCzy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego najbardziej boimy się horrorów z udziałem dzieci? Dziecięcy świat, zestawiony ze zbrodnią i złem, ma w sobie coś wyjątkowo przerażającego. W angielskich wierszykach z czasów wiktoriańskich pojawiało się dużo okrucieństwa i śmierci. Płynący z nich efekt grozy i makabreski znakomicie wykorzystywała w swojej twórczości Agatha Christie.
CZYTAJ DALEJPierwsze zdanie powieści to według wielu czytelników i znawców literatury sprawa kluczowa. Jest sposobem na przedstawienie się autora, próbką całego dzieła. Musi być w nim coś, co sprawi, że czytelnik nie odłoży książki na półkę, ale poczuje, że chce słuchać tej opowieści, chce dowiedzieć się, co będzie dalej.
CZYTAJ DALEJTo jest zaszyfrowana wiadomość. Czy macie pomysł na odczytanie jej? Sherlock Holmes miał. Jeśli nie czytaliście opowiadania Tańczące sylwetki Arthura Conan Doyle’a i nie chcecie przedwcześnie poznać jego treści, nie czytajcie dalej tego wpisu.
CZYTAJ DALEJ