Filmy i seriale po angielsku

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Oglądasz filmy i seriale po angielsku bez lektora? Jeśli tak, to zapewne już wiesz, jak bardzo to pomaga w rozwijaniu biegłości językowej, poszerzaniu słownictwa i kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu. Perypetie ulubionych bohaterów angażują nas emocjonalnie, a to sprawia, że wiedza sama wchodzi do głowy. Cięte riposty, celne frazy, zabawne powiedzonka, dramatyczne dialogi pozostają w naszej pamięci na długo. Filmy i seriale po angielsku, z napisami lub – dla bardziej zaawansowanych – bez, to najlepszy sposób na naukę.

harry potter postacie

Harry Potter – postacie, zaklęcia i inne magiczne nazwy

  Chociaż od wydania ostatniej części przygód Harry'ego Pottera minęło już 9 lat, popularność jego historii nie słabnie. Czarodziejski świat, tak misternie stworzony przez J.K. Rowling, zauroczył już kolejne pokolenie. Z sentymentem wracasz do tej magicznej opowieści? Świetnie, wykorzystaj ją do nauki języka angielskiego. Seria książek o Harrym Potterze jest pełna postaci o niezwykłych imionach …

CZYTAJ DALEJ
angielskie cytaty

Angielskie cytaty – „Gra o tron”

  Saga „Pieśń lodu i ognia“ autorstwa George'a Martina wciąż bije rekordy popularności na świecie. Już 24 kwietnia na ekrany wchodzi kolejny, szósty sezon serialu „Gra o tron“ na motywach bestsellerowej powieści.  

CZYTAJ DALEJ
rozdanie Oskarów po angielsku

Angielskie słownictwo związane z Oscarami ®

    Emocje po tegorocznym rozdaniu Oscarów® wciąż są żywe. Kto z nas nie podziwiał kreacji gwiazd na czerwonym dywanie i nie kibicował Leonardo DiCaprio? Oscar®, czyli Nagroda Akademii Filmowej, to statuetka wzbudzająca najwięcej emocji w filmowym świecie.

CZYTAJ DALEJ
jak uczyć się angielskiego

Jak uczyć się angielskiego z filmów

    Oglądanie filmów może być doskonałą pomocą w nauce języka angielskiego. Dzięki tej rozrywce możesz przyswoić wiele angielskich słów i zwrotów, poznając od razu kontekst i sposób ich użycia. W dodatku oglądanie filmów samo w sobie jest świetną zabawą.

CZYTAJ DALEJ
angielskie tytuły

Angielskie tytuły filmów, które sprawiają problemy tłumaczom

Kto z nas nie lubi oglądać filmów? To nie tylko dobra rozrywka, ale też świetna pomoc podczas nauki angielskiego. Okazuje się, że sporo językowej zabawy może dostarczyć nam tłumaczenie chociażby samych tytułów filmów. Wiele znanych filmów anglojęzycznych ma bowiem tytuły niemożliwe do dosłownego przełożenia na polski. Poznaj kilka z nich!

CZYTAJ DALEJ
Christmas movie quiz

Christmas movie quiz. 7 słynnych filmów o świętach

    Jak dobrze znasz angielskie i amerykańskie filmy świąteczne? Sprawdź się w naszym quizie z cytatów.

CZYTAJ DALEJ
anglojęzyczne filmy

Dlaczego boimy się horrorów?

    Wśród horrorów możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje – takie, w których występują zjawiska nadprzyrodzone (duchy, demony, wampiry) oraz takie, w których straszy nas psychopatyczny morderca lub istniejące naprawdę stworzenia (na przykład ptaki w słynnym filmie Hitchcocka).  

CZYTAJ DALEJ
phrasal verbs

Phrasal verbs – użyj skojarzeń

  Czasowniki frazowe to zmora wszystkich uczących się angielskiego. Trzeba je po prostu wykuć – taką radę słyszymy najczęściej. Niestety, nasz umysł buntuje się przeciwko wkuwaniu i szybko oczyszcza pamięć z niepowiązanych z niczym danych. Jak szybko i skutecznie nauczyć się najczęściej używanych phrasal verbs?  

CZYTAJ DALEJ
True Detective

”True Detective” – świat potrzebuje złych ludzi

  Życiowe sentencje dwóch zgorzkniałych detektywów to dla miłośników serialu „Detektyw” (”True Detective”) dobra lekcja mrocznej, twardej odmiany języka angielskiego.

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą