Ciekawe i nietypowe angielskie słówka

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

nietypowe angielskie słówka

 

Język angielski jest pełen niespodzianek. Można znaleźć w nim mnóstwo dziwnych, ciekawych i często zapomnianych słów i wyrażeń. Poznaj mało znane, nietypowe angielskie słówka i dowiedz się, od czego pochodzą i co oznaczają.

 

 

ragamuffin – rzeczownik pochodzący od słowa rag – szmata. Odnosi się do osoby, która jest bardzo niechlujnie i niedbale ubrana. Zazwyczaj słówko to stosuje się w odniesieniu do dzieci.

 

gobbledygook – rzeczownik będący prawdopodobnie słowem dźwiękonaśladowczym, naśladującym odgłosy wydawane przez indyka. Słowo określa wypowiedź, która jest zupełnie niezrozumiała dla słuchaczy.

 

to discombobulate – czasownik określający wprawienie kogoś w dezorientację. Zazwyczaj używa się go w humorystycznym kontekście.

 

curmudgeon – rzeczownik, którego używamy, aby określić mrukliwą i niesympatyczną osobę.

 

lackadaisical – przymiotnik, przy pomocy którego określamy leniwą osobę, nie mającą motywacji do zajęcia się czymkolwiek.

 

woebegone – przymiotnik pochodzący od słowa woe – smutek, niedola. Określa on osobę, która wydaje się bardzo smutna i przygnębiona.

 

poppycock – angielski rzeczownik pochodzący z języka holenderskiego. Słowo oznacza pozbawioną sensu wypowiedź, przeważnie taką, której autor wypowiada się na temat spraw, o których nie ma pojęcia.

 

autohagiographer – rzeczownik odnoszący się do osoby, która zarozumiale opowiada o swoim życiu i osiągnięciach.

 

queue – ten rzeczownik oznacza po prostu kolejkę do sklepu lub innego miejsca.

 

to dumbfound – czasownik oznaczający wprawienie kogoś w osłupienie i ogromne zaskoczenie, na przykład poprzez przekazanie szokujących wiadomości.

 

foofaraw – rzeczownik amerykańskiego pochodzenia. Oznacza sytuację, w której coś bardzo nieistotnego i pozbawionego znaczenia zostaje obdarzone ogromną uwagą.

 

turnsole – określenie roślin, które odwracają się zgodnie z ruchem słońca. Jedną z takich roślin jest znany nam wszystkim słonecznik.

 

bibble – czasownik oznaczający bardzo głośne jedzenie lub picie.

 

valetudinarian – rzeczownik oznaczający osobę słabą i chorowitą.

 

coriaceous – przymiotnik określający przedmiot lub powierzchnię o teksturze skóry.

 

digerati – rzeczownik, oznacza osoby posiadające dogłębną wiedzę na tematy informatyczne.

 

flatline – umrzeć; słówko to wzięło się od płaskiej linii na szpitalnym wyświetlaczu EKG.

 

ulotrichous – przymiotnik opisujący osobę o mocno kręconych włosach.

 

Więcej o nietypowych angielskich słówkach znajdziesz tu.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą