Angielski dla początkujących

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Od czego zacząć swoją przygodę z językiem? Co zrobić, by nauka języka angielskiego dla początkujących była jak najbardziej efektywna? Czy sprawdza się angielski dla początkujących za darmo, online? Jak zacząć się uczyć, żeby się nie zniechęcić i szybko osiągnąć zadowalające efekty? Takie pytania zadają sobie osoby, które chcą zacząć naukę angielskiego lub powrócić do niej po bardzo długiej przerwie. W tym dziale znajdziesz teksty, dzięki którym język angielski dla początkujących okaże się łatwy i przystępny. Szybko przestaniesz być początkujący!

jak mówić po angielsku

Mówienie po angielsku, czyli jak pokonać blokadę językową

  Mówienie po angielsku jest trudne nie tylko dla osób początkujących. Wszystkiemu winna jest blokada językowa. Sprawdź, jak ją pokonać.

CZYTAJ DALEJ
jak zapamiętywać słówka z angielskiego

Jak zapamiętywać słówka z angielskiego – gry i zabawy

  Jak zapamiętywać słówka z angielskiego, nie umierając przy tym z nudów? Chyba każdy z uczących się języka obcego zadaje sobie to pytanie. Trudno bowiem wyobrazić sobie mniej emocjonujące zajęcie niż powtarzanie słówek w nieskończoność. Istnieją jednak gry, które nie tylko sprawią, że łatwiej zapamiętasz słownictwo, ale też będą dla ciebie doskonałą zabawą.

CZYTAJ DALEJ
metoda 1000 słówek

Metoda 1000 słówek – czym jest i czy warto ją stosować?

  Z nauką języka jest jak z odchudzaniem – cudowne środki nie istnieją. Liczy się wytrwałość i motywacja. Czasami jednak pojawiają się nowe, ciekawe sposoby, które mogą znacznie przyspieszyć i ułatwić nam proces nauki. Czy metoda 1000 słówek do nich należy?

CZYTAJ DALEJ
Angielskie czasowniki modalne

Angielskie czasowniki modalne

  Czasowniki modalne stoją w zdaniu zawsze przed czasownikiem głównym. Dobra wiadomość dla osób uczących się angielskiego jest taka, że występują one zawsze w tej samej formie. Budowa zdania z takim czasownikiem również jest łatwa do zapamiętania i do stosowania.

CZYTAJ DALEJ
stopniowanie przymiotników angielskich

Stopniowanie przymiotników angielskich

  Przymiotniki angielskie (kliknij), podobnie jak w języku polskim, posiadają trzy stopnie. Są to: positive – stopień równy, comparative – stopień wyższy i superlative – stopień najwyższy.

CZYTAJ DALEJ
idiomy po angielsku

Szczęśliwe idiomy po angielsku

  Nie warto odkładać nauki idiomów na bardziej zaawansowany poziom, lepiej poznawać je od początku przygody z angielskim. Po pierwsze dlatego, że dzięki nim przyswoisz bardzo wiele słówek, po drugie – są niezwykłym urozmaiceniem każdej wypowiedzi. W języku angielskim jest ich mnóstwo, więc rozumienie różnych tekstów i prowadzenie rozmowy bez ich znajomości jest znacznie utrudnione. …

CZYTAJ DALEJ
Present Simple a Present Continuous

Present Simple a Present Continuous

    Present Simple a Present Continuous – nad różnicami między tym czasami zastanawiamy się zazwyczaj na pierwszych lekcjach angielskiego. Należą do podstawy podstaw i dlatego wydaje się, że nie ma w nich nic trudnego. Niestety – okazuje się, że bardzo łatwo pomylić funkcje tych czasów, zwłaszcza w rzadziej używanych przypadkach.

CZYTAJ DALEJ
konstrukcja to be going to

Konstrukcja „to be going to“ – stosowanie i przykłady

    Konstrukcji be going to używamy, aby wyrazić zamiar dokonania jakiejś czynności. Gramatyczne zasady stosowania konstrukcji to be going to są bardzo proste do przyswojenia. Odmieniamy tylko czasownik to be, a po going to stosujemy czasownik w formie bezokolicznika.

CZYTAJ DALEJ
Angielskie słówka związane ze sprzątaniem

Sprzątanie po angielsku i inne przydatne słówka

  Porządek musi być. Nie tylko w domu, ale także w nauce języka angielskiego. Jeśli słownictwo związane z elementami wyposażenia domu nie stanowi dla ciebie problemu lub, poznając nowe słówka, chcesz co nieco odświeżyć swoją wiedzę, oto materiał odpowiedni dla ciebie. Poznaj angielskie słówka i zwroty dotyczące czynności domowych.

CZYTAJ DALEJ
jak szybko zapamiętywać angielskie słówka

Jak szybko zapamiętywać angielskie słówka – 5 sposobów

Nic nie można na to poradzić – niektórych rzeczy po prostu trzeba nauczyć się na pamięć (sprawdź). Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak szybko zapamiętywać słówka, łatwo uczyć się form czasowników czy tabel gramatycznych. Chociaż nauka języka najczęściej kojarzy się z wielogodzinnym wkuwaniem, nie musi być uciążliwa.

CZYTAJ DALEJ
angielskie idiomy

Najzabawniejsze angielskie idiomy

  Jeśli uczysz się angielskiego, na pewno znasz już niektóre angielskie idiomy. Ich nauka potrafi dostarczyć wiele zabawy. Niektóre angielskie idiomy mają swoje odpowiedniki w języku polskim, inne są z naszego punktu widzenia zupełnie zaskakujące.  

CZYTAJ DALEJ
miesiące po angielsku

Miesiące w języku angielskim

  Poznajmy angielskie nazwy miesięcy, ich skróty i zasady pisowni oraz przysłowia i powiedzenia angielskie, w których występują.  

CZYTAJ DALEJ
dni tygodnia po angielsku

Dni tygodnia – idiomy, cz. II

  Przedstawiamy drugą część naszego słowniczka dotyczącego dni tygodnia. Poznaj idiomy i wyrażenia angielskie związane z sobotą, niedzielą i całym weekendem.

CZYTAJ DALEJ
Dni tygodnia - idiomy

Dni tygodnia – idiomy, cz. I

Nazwy dni tygodnia to słownictwo, które zwykle udaje nam się opanować już na początku nauki języka. Spróbujmy jednak dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Czy znacie angielskie idiomy, wyrażenia i przysłowia związane z dniami tygodnia oraz nazwy świąt?   Pamiętajmy, że dni tygodnia, inaczej niż w języku polskim, piszemy zawsze wielką literą. Mówiąc o …

CZYTAJ DALEJ
angielska wymowa

Angielski – najczęstsze pomyłki w wymowie

    Angielska wymowa jest wynikiem skomplikowanej historii tego języka i mimo że nie należy do najtrudniejszych, ma swoje niuanse. Aby pomóc wam uniknąć podstawowych błędów w tym zakresie, zapoznaj się z przygotowanym zestawem najczęstszych pomyłek. Kilkukrotne przećwiczenie prawidłowej wersji powinno pomóc w utrwaleniu właściwej wymowy.

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą