Nauka angielskiego przez skojarzenia

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

nauka angielskiego przez skojarzenia

Nawet jeśli słabo znasz angielski, na pewno są takie zwroty, które mógłbyś wyrecytować z zamkniętymi oczami. Może to być refren ulubionej piosenki, szczególnie chwytający za serce fragment dialogu filmowego lub zdania, których wypowiedzenie bądź usłyszenie wiązało się ze szczególnymi emocjami.

Taki efekt mogą też wywołać słowa wypowiedziane z ekspresyjną intonacją albo charakterystycznym tonem.

Niezależnie od tego, czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem, pobudzenie emocji i zmysłów pomaga w zapamiętaniu nowego materiału. Wiemy to z doświadczenia i bez zastanowienia korzystamy z kompetencji językowych, jakie w ten sposób uzyskujemy. Są takie zdania i słowa, które przychodzą nam do głowy same, mimo że nie wkładaliśmy żadnego wysiłku w zapamiętanie ich. Skoro ten mechanizm tak świetnie działa, warto świadomie wzmocnić go i wykorzystać do doskonalenia znajomości języka.

Jak sprowokować emocje i zmysły do pomocy w nauce?

1. Oglądaj anglojęzyczne filmy, seriale i programy komediowe. Zwracaj uwagę na najbardziej zabawne zwroty.

2. Kolekcjonuj bon moty, powiedzonka, cytaty. Podciągniesz angielski, a przy okazji w towarzystwie zostaniesz mistrzem ciętej riposty.

3. Jeżeli musisz opanować wyjątkowo trudną partię materiału, wytłumacz ją komuś bliskiemu. Zrób to jednak tak, żeby nie tylko zrozumiał, lecz także docenił twoją elokwencję i pomyślał o tobie ciepło.

4. A może masz opory przed wyłuszczaniem zawiłości gramatyki angielskiej osobie, która budzi w tobie największe emocje? Nic nie szkodzi! Wyobraź sobie, że jej to opowiadasz, żywo przy tym gestykulując i dowcipkując. Jeśli twoje wystąpienie wypadnie blado, możesz powtarzać je w wyobraźni wiele razy.

5. Wykorzystaj swoją naturalną wrażliwość zmysłową. Jeśli uwielbiasz perfumy – podczas pobytu w drogerii zwracaj uwagę na ich obcojęzyczne nazwy. Jeżeli lubisz gotować, zapamiętuj angielskie słownictwo kulinarne, kojarząc je ze smakiem składników i aromatem przypraw. Przetłumacz sobie teksty ulubionych piosenek. Nazwij po angielsku wszystko to, co cię ekscytuje.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą