Jak uczyć się angielskiego z filmów

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

jak uczyć się angielskiego

 

 

Oglądanie filmów może być doskonałą pomocą w nauce języka angielskiego. Dzięki tej rozrywce możesz przyswoić wiele angielskich słów i zwrotów, poznając od razu kontekst i sposób ich użycia. W dodatku oglądanie filmów samo w sobie jest świetną zabawą.

Poznaj sposoby na to, jak skutecznie uczyć się angielskiego podczas oglądania filmów tak, aby nauka języka była nie tylko przyjemna, ale też efektywna.

 

 

Oglądaj filmy z angielskimi napisami

 

Nauka angielskiego podczas oglądania filmu będzie o wiele prostsza, jeśli włączysz napisy – oczywiście angielskie. Będzie ci dużo łatwiej zrozumieć dialogi, a przy okazji przyswoisz sobie pisownię. Gdy umknie ci znaczenie jakiegoś zdania, nie będzie potrzeby przewijania. Wystarczy, że zatrzymasz na chwilę film i ponownie przeczytasz napis. Staraj się jednak robić to tylko w przypadku długich i skomplikowanych sekwencji. Nie przerywaj oglądania z powodu jednego angielskiego słówka, którego nie rozumiesz.

 

 

Oglądaj po angielsku filmy z gatunku, który najlepiej znasz

 

Jeśli lubisz komedie, do nauki angielskiego wybierz komedię. Jeśli często oglądasz horrory, obejrzyj dobry horror z napisami. Oglądając gatunek filmów, który dobrze znasz, szybciej i łatwiej zrozumiesz kontekst i znaczenie dialogów. Unikaj jednak oglądania po angielsku filmów, które widziałeś już bardzo wiele razy. Zamiast przyswajać angielskie słownictwo, będziesz wówczas odtwarzać dialogi z pamięci.

 

Rób notatki, zapisuj słowa i zwroty, które chcesz zapamiętać

 

Notuj ciekawe, zabawne cytaty lub angielskie zwroty i wyrażenia, które zapadły ci w pamięć (dowiedz się więcej). Pamiętaj, że najlepiej jest zapisać całe zdanie, w którym pojawiło się dane sformułowanie. Zwracaj też uwagę na idiomy. Najlepiej prowadź notatki w jednym zeszycie, aby móc potem do nich wracać.

 

 

Dyskutuj na forach anglojęzycznych

 

Jeśli lubisz filmowe dysputy, korzystaj z forów anglojęzycznych. Przełamiesz w ten sposób barierę wyrażania swoich myśli i spostrzeżeń w języku angielskim. W dodatku zapoznasz się z żywym, współczesnym językiem angielskim, bez konieczności dalekich wyjazdów i wychodzenia z domu. Poznasz wiele angielskich zwrotów i wyrażeń oraz nauczysz się stosować je w praktyce.

 

 

Staraj się dobierać filmy, w których aktorzy nie używają mało znanych akcentów i dialektów

 

Nawet jeśli jesteś fanem kina rodem z Nowej Zelandii lub Irlandii, pamiętaj: niektóre akcenty sprawiają, że język angielski jest trudniejszy do zrozumienia. Podobnie rzecz ma się z kinem niszowym, w którym postacie porozumiewają się slangiem. Staraj się zatem wybierać filmy, w których aktorzy mówią z angielskim lub amerykańskim akcentem. Będzie ci łatwiej zrozumieć treść filmu, co na pewno zmotywuje cię do dalszej nauki angielskiego.

 

 

Po więcej ciekawych pomysłów jak poprawić pamięć zapraszam tu.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą