Jak czytać w języku angielskim?

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

czytanie po angielsku

 

Pewnie doskonale znasz teorię mówiącą o tym, że czytanie książek i innych treści w oryginale pomaga w nauce języka. Problem polega na tym, że większość osób tego nie robi, bo wydaje im się to nudne i męczące. Sprawdź, jak wprowadzić w życie ten pożyteczny nawyk, zacząć czytać po angielsku i czerpać z tego przyjemność.

Kilka pożytecznych porad jak i co czytać po angielsku:

 

Wybieraj treści, które są dla ciebie ważne, angażują cię, wciągają lub udzielają ci przydatnych informacji. Czytaj takie książki, jakie lubisz, czasopisma z twojej branży, artykuły z pasjonującej cię dziedziny, porady i opinie dotyczące istotnych dla ciebie tematów, ploteczki, które cię ekscytują. Zaangażowanie emocjonalne zwiększa skuteczność nauki i jest idealnym lekarstwem na lenistwo.

 

Dodatkowa korzyść – zwiększysz swoją wiedzę na interesujący cię temat.

 

Jeżeli nie jesteś wyjątkowo ekstremalnym przypadkiem mola książkowego, nie zmuszaj się do czytania starych, pożółkłych egzemplarzy angielskich książek, mało atrakcyjnie wydanych, z drobnym, wyblakłym drukiem. Wypożycz lub kup sobie coś naprawdę fajnego. Jeśli nie masz nic przeciwko książkom w wersji elektronicznej, korzystaj z czytnika, najlepiej takiego z wbudowanym słownikiem angielsko-angielskim. Na bardziej zaawansowanym etapie nauki powinieneś korzystać tylko z takich słowników.

 

Dodatkowa korzyść – czytnik e-booków pozwoli ci na dostęp do wielu książek, również darmowych, nie tylko w języku angielskim.

 

czytanie po angielsku

 

Nie katuj się ślęczeniem nad nudnym akapitem. Nie musisz czytać wszystkiego od deski do deski, to nie szkoła. To twoja własna lektura, która ma sprawiać ci przyjemność. Jeżeli nie sprawia, wymień ją na inną.

 

Dodatkowa korzyść – im więcej różnych tekstów wypróbujesz, tym bardziej zwiększy się twoja elokwencja i szansa na zabłyśnięcie w towarzystwie.

 

Staraj się nie wracać do już przeczytanych fragmentów. Wychwytuj główną myśl tekstu i idź dalej. Nie sprawdzaj znaczenia wszystkich słów. To może zniechęcać, a nie jest wcale konieczne do osiągnięcia efektu. Sprawdzaj tylko te wyrazy, na które natykasz się w tekście po raz kolejny i zadajesz sobie pytanie – co to znaczy? Jest większa szansa, że zapamiętasz słowo, które zwróciło twoją uwagę więcej niż jeden raz.

 

Dodatkowa korzyść – będziesz z siebie dumny, że czytasz tak szybko. Poczujesz się zmotywowany.

 

Jeśli szukasz jakichś treści w Internecie, korzystaj z anglojęzycznych stron www. Wyrób w sobie taki nawyk. W przeciwnym razie zawsze będziesz miał wymówkę, że przecież ci się spieszy i akurat dzisiaj nie ma na to czasu, a znalezienie potrzebnych ci informacji na polskich stronach będzie szybsze.

 

Dodatkowa korzyść – otrzymasz o wiele szersze wyniki i możesz dotrzeć do treści, których nie znalazłbyś w języku polskim.

 

Zastanawiasz się, jaką książkę wybrać? Poznaj 5 najciekawszych anglojęzycznych książek z ostatnich pięciu lat.  Sprawdź też, czy znasz najsłynniejsze anglojęzyczne powieści – quiz.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą