Okresy warunkowe w angielskim

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Okresy warunkowe w angielskim to dość trudne zagadnienie, które wymaga dobrego przyswojenia tematu i wielu ćwiczeń. Znajdziesz je właśnie w tym dziale. Bardzo ważna jest wiedza, w jakich sytuacjach są stosowane okresy warunkowe. Angielski używa ich dość chętnie i często. Teksty zawarte w tej części platformy pomogą ci zrozumieć tę konstrukcję, która charakteryzuje zarówno pisany, jak i mówiony język angielski. Okresy warunkowe da się opanować – przekonaj się o tym.

drugi okres warunkowy

Drugi okres warunkowy w angielskim, czyli co by było, gdyby…

  Drugi okres warunkowy, czyli Second Conditional stosujemy w języku angielskim, gdy opowiadamy o rzeczach, które mogłyby mieć miejsce, gdyby został spełniony jakiś warunek. Jest jednak bardzo niewielka szansa, że to się wydarzy lub jest to w ogóle niemożliwe.

CZYTAJ DALEJ
pierwszy okres warunkowy

Pierwszy okres warunkowy

  Gentlemen, if we don’t cut spending we will be bankrupt.   Czy wiesz, kto to powiedział, używając pierwszego okresu warunkowego do przekazania tej, nie dla wszystkich jednak oczywistej prawdy?

CZYTAJ DALEJ
zerowy okres warunkowy

Zerowy okres warunkowy

Okresy warunkowe to konstrukcje gramatyczne charakterystyczne dla języka angielskiego, które często sprawiają kłopoty cudzoziemcom. Zasady ich stosowania są jednak proste. W pierwszym odcinku cyklu omówimy zerowy okres warunkowy.  

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą