Mowa zależna w angielskim

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

To jedna z łatwiejszych i często spotykanych konstrukcji, jakimi charakteryzuje się język angielski. Mowa zależna oznacza przekazywanie treści czyjejś wypowiedzi bez cytowania jej. Przy jej stosowaniu używa się konstrukcji gramatycznej, która jest bardzo prosta do zrozumienia dla osoby znającej kilka podstawowych czasów w języku angielskim. W tym dziale znajdziesz teksty, których tematem jest mowa zależna. Angielski i jego gramatyka są proste – sprawdź to!

mowa zależna

Mowa zależna – wyjątki i interpunkcja

Wiemy już, jak stosować mowę zależną (sprawdź) i na czym polega następstwo czasów. Pora zastanowić się nad najciekawszym i najtrudniejszym aspektem każdej zasady gramatycznej – wyjątkami. W niektórych sytuacjach możemy nie stosować następstwa czasów i przytaczać wypowiedź z czasownikiem o takim samym brzmieniu, pamiętając jedynie o zmianie zaimków i określeń czasu.

CZYTAJ DALEJ
reporting verbs

Reporting verbs

Reported speech, czyli relacjonowanie cudzych wypowiedzi, jest często używane i przydatne podczas różnych wypowiedzi. Zasada gramatyczna jest prosta i większość osób uczących się angielskiego nie ma problemu z przełożeniem teorii na praktykę. Co powinieneś wiedzieć na temat mowy zależnej?

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą