Czasy angielskie

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Wokół tematu „czasy w języku angielskim“ narosło wiele mitów i nieporozumień. To rzekomo najtrudniejsza część tego języka, która nie ma swojego odpowiednika w języku polskim. To nie do końca prawda. W tym dziale prezentujemy teksty, przykłady i ćwiczenia dotyczące bogactwa czasów, jakim charakteryzuje się język angielski. Czasy można oswoić! Przekonaj się, że czasy angielskie to coś, co można zrozumieć, a dzięki ćwiczeniom i praktyce – zapamiętać i prawidłowo stosować.

angielskie czasy przyszłe

Angielskie czasy przyszłe – przykłady zastosowań

  Często mówi się, że czas przyszły w angielskim nie istnieje. Czy to prawda? I tak, i nie. Język angielski rzeczywiście nie posiada przyszłej formy czasowników, niemniej jednak ma wiele form pozwalających w różnoraki sposób wyrazić to, co ma się stać w przyszłości. Angielskie czasy przyszłe są proste w użyciu i przydatne na co dzień. …

CZYTAJ DALEJ
Present Simple a Present Continuous

Present Simple a Present Continuous

    Present Simple a Present Continuous – nad różnicami między tym czasami zastanawiamy się zazwyczaj na pierwszych lekcjach angielskiego. Należą do podstawy podstaw i dlatego wydaje się, że nie ma w nich nic trudnego. Niestety – okazuje się, że bardzo łatwo pomylić funkcje tych czasów, zwłaszcza w rzadziej używanych przypadkach.

CZYTAJ DALEJ
present perfect past simple

Past Simple a Present Perfect

    Rozróżnienie czasów Past Simple i Present Perfect czasem sprawia trudność nawet osobom, które od dawna uczą się języka angielskiego. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a już nigdy nie będziesz mieć problemu z użyciem tych czasów w rozmowie.

CZYTAJ DALEJ
pierwszy okres warunkowy

Pierwszy okres warunkowy

  Gentlemen, if we don’t cut spending we will be bankrupt.   Czy wiesz, kto to powiedział, używając pierwszego okresu warunkowego do przekazania tej, nie dla wszystkich jednak oczywistej prawdy?

CZYTAJ DALEJ

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą