6 najlepszych kreskówek, które pomogą dziecku w nauce języka angielskiego

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Oglądanie kreskówek i programów dziecięcych to jeden z najprostszych i najbardziej wydajnych sposobów zanurzenia dziecka w anglojęzycznym świecie. Animowane programy, bajki i programy edukacyjne dla dzieci umożliwiają poprawienie akcentu, uczenie się nowych słów i nabranie płynności w korzystaniu z języka mówionego. Opracowaliśmy dla Was krótką listę popularnych filmów animowanych, które służą zabawie i zawierają treści edukacyjne, w tym te dotyczące nauki nowego języka. Kreskówki różnią się znacznie pod względem tematyki i poziomu trudności, więc z pewnością będziecie w stanie znaleźć wśród nich coś, co pasuje do unikalnego zestawu umiejętności i bieżącego poziomu języka Waszego dziecka.

 

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego kreskówki, a nie inne formy telewizyjnej rozrywki, są idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy uczyć się nowego języka? Poniżej znajdziecie 4 powody, dla których bajki dla dzieci są najlepszym wyborem.

 

  1. Prostota przekazu. Większość kreskówek opiera się na bardzo podstawowej fabule. Ponieważ historie opowiadane w filmach rysunkowych są czytelne i proste, dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem kontekstu, nawet bez znajomości znaczenia słów. Zrozumienie kontekstu wpłynie natomiast na poprawę umiejętności uczenia się nowych słów ze słuchu.

 

  1. Prawidłowa artykulacja. Lektorzy i aktorzy w bajkach dla dzieci wyraźnie i zrozumiale wypowiadają każde słowo.

 

  1. Powtarzalność. Ponieważ bajki dla dzieci najczęściej na okrągło odtwarzają tę samą historię, dają szansę na zrozumienie kluczowych słów, zwrotów i całych struktur zdań. Powtarzalność ma również dodatkową zaletę. Im częściej dziecko słyszy słowo lub frazę, tym bardziej prawdopodobne jest, że uda mu się ją zapamiętać.

 

  1. Forma krótkometrażowa. Bajki są zwykle krótkie i trwają około 20 minut. Czasami każdy z odcinków jest podzielony na dwie części, składające się z dwóch 10-minutowych epizodó

 

BabyFirst

 

Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z bajkami w języku angielskim, wówczas treści oferowane przez BabyFirst będą najlepszym punktem startowym. BabyFirst tworzy szeroki zakres treści dla niemowląt oraz małych dzieci. Firma ma swój własny kanał edukacyjny w USA, ale udostępnia również filmy dla widzów na całym świecie na swoim kanale YouTube.

[link: https://www.youtube.com/channel/UCmJ6eP-7_6gqm8moQukzd4A ]

 

Sesame Street

 

Sesame Street jest jednym z najbardziej popularnych programów dziecięcych wszech czasów i jest emitowany na ekranach telewizorów od niemal 50 lat! Założenie programu jest proste: dzieci śledzą losy bohaterów mieszkających na jednej ulicy, a ulubione postaci, takie jak Elmo czy Ciasteczkowy Potwór, bawią i pomagają uczyć się języka angielskiego. Program jest łatwy do zrozumienia i opiera się na prostym założeniu, nieco bardziej złożonym jednak niż niektóre z materiałów BabyFirst.

[link: https://www.youtube.com/user/SesameStreet ]

 

Adventure time

 

Adventure Time jest bardzo dynamiczną kreskówką, opowiadającą historię małego chłopca i jego wiernego psiego towarzysza. Wspólnie przeżywają przygody w magicznej krainie, walczą z potworami i uczą się znaczenia prawdziwej przyjaźni. Główny bohater bajki używa prostego języka, tak aby dzieci mogły go łatwo zrozumieć. Naturalne dialogi, które pojawiają się w każdym z odcinków, pozwalają na uczenie się nowych słów i zwrotów, a także świetnie służą poprawie wymowy. Chociaż kilka odcinków Adventure Time jest emitowanych w Cartoon Network, o wiele więcej można obejrzeć na YouTube.

[link: https://www.youtube.com/show/adventure-time ]

 

Martha Speaks

 

Martha Speaks to animowana seria o psie, który nabywa umiejętność mówienia w języku angielskim po zjedzeniu zupy z alfabetem. Kreskówka jest skierowana do widzów w wieku od czterech do siedmiu lat, a jej głównym celem edukacyjnym jest uczenie dzieci nowych słów. W każdym odcinku Martha i jej przyjaciele tłumaczą znaczenie około 20 nowych wyrazów. Każde słowo jest używane wielokrotnie w trakcie trwania odcinka oraz jest dodatkowo wyjaśniane na początku i na końcu programu, dzięki czemu dziecko z pewnością go nie zapomni. Serię można obejrzeć na stronie PBS Kids [link: http://pbskids.org/martha/videos/ ] oraz na YouTube

[link: https://www.youtube.com/channel/UCs2Al8yEGrJaAZ-jmCLKQLA ]

 

Arthur

 

Arthur jest animowaną edukacyjną serią telewizyjną dla dzieci, emitowaną już od lat dziewięćdziesiątych. Głównym bohaterem kreskówki jest mrównik, który uczęszcza do szkoły wraz z innymi zwierzętami. Arthur porusza bardzo ważne problemy i kwestie, które dotyczą rodzin na całym świecie, takie jak astma, dysleksja, czy cukrzyca. Zachęca również do czytania książek oraz podtrzymywania relacji z rodziną, przyjaciółmi oraz osobami o różnych osobowościach i zainteresowaniach. Arthur nie tylko pomaga w nauce angielskiego, ale również uczy dzieci wielu innych ważnych rzeczy. Serię można obejrzeć na kanale YouTube.

[link: https://www.youtube.com/channel/UCelJG1JV-pKYGOG3AM17Wvg ]

 

Word Girl

 

Word Girl jest jedną z najlepszych bajek edukacyjnych online dla dzieci. Bohaterem kreskówki jest mała dziewczynka, która potajemnie pracuje jako superbohater i walczy ze złem za pomocą słów o potężnej mocy. Chociaż program jest przeznaczony dla małych dzieci i opiera się na prostych dialogach, często używa dość zaawansowanych słów, które mogą pomóc rozwinąć słownictwo dzieciom w każdym wieku. Odcinki są tworzone w niepowtarzalny sposób i wyjaśniają nowe słowa za każdym razem, gdy używa ich któryś z bohaterów. Dzięki temu dzieci, które oglądają bajkę regularnie, mogą bardzo szybko zwiększyć swój zasób słownictwa. Do obejrzenia na stronie PBS [link: http://pbskids.org/wordgirl/ ] oraz na YouTube

[link: https://www.youtube.com/channel/UCi7zrtNTejwOkDZRpWfS2nQ ]
.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą