Książki dla dzieci do nauki angielskiego

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

książki dla dzieci do nauki angielskiego

 

 

Wyobrażasz sobie, że czytanie książek po angielsku jest możliwe dopiero na bardzo zaawansowanym poziomie? Otóż nie, czytać w obcym języku możesz już po poznaniu podstawowych konstrukcji i nauczeniu się kilkuset słówek. Oczywiście nie namawiamy do katowania się „Ulissesem“ w oryginale,  na początku sięgnij po… książki dla dzieci. Są napisane prostym językiem, więc z ich zrozumieniem nie będzie większego problemu. Oswoisz się ze słownictwem, a dodatkowo będzie to naprawdę wspaniała rozrywka.

 

 

Meg Cabot, The Princess Diaries („Pamiętnik księżniczki“)

 

 

„Pamiętnik księżniczki“ to bestsellerowa seria, która podbiła serca nastolatek na całym świecie. Główna bohaterka, tytułowa księżniczka Mia, ma na głowie nie tylko koronę królestwa Genowii, czyli spotkania na szczycie, lekcje etykiety i arystokratyczną babkę, lecz także chłopaków, szkołę, przyjaciółki – cały ten bałagan związany z dorastaniem.

Niewielkie książeczki czyta się łatwo i szybko, są idealne dla początkujących, którzy chcą łączyć przyswajanie języka z rozrywką.

 

 

David Walliams, Gangsta Granny („Babcia rabuś“)

 

 

Prześmieszna i wzruszająca książka „Babcia rabuś“ to fenomen na angielskim rynku wydawniczym. W Polsce nie zrobiła takiej furory, a szkoda, bo oczaruje czytelników w każdym wieku. Na pozór zwykła historia – mały chłopiec każdy weekend spędza u swojej babci, nudząc się niemiłosiernie. Wszystko się zmienia, kiedy okazuje się, że ta poruszająca się z trudem, zrzędliwa staruszka ma drugą naturę!

Książka jest komiczna i tak wciągająca, że nie będziesz chciał się od niej oderwać, nawet jeżeli początkowo czytanie będzie zajmowało ci dużo czasu.

 

 

Frances Hodgson Burnett, The Secret Garden („Tajemniczy ogród“)

 

 

książki po angielsku

„Tajemniczy ogród“ to pozycja, którą z pewnością pamiętasz z podstawówki. Ciekawa, wzruszająca i niezwykle wciągająca historia małej dziewczynki, która w ogromnym domostwie swojego wuja co rusz odkrywa nowe tajemnice. A wszystkie prowadzą do tajemniczego ogrodu – niezwykłego miejsca, w którym przyroda pokazuje swoją moc.

Przy lekturze książki początkujący mogą potrzebować słownika, ale to idealny sposób na poszerzenie słownictwa.

 

 

Eleanor H. Porter, Pollyanna („Pollyanna“)

 

 

To ciepła i zabawna powieść o dziewczynce, która wszystko potrafi zobaczyć w pozytywnych barwach. Chociaż minęło już dobre sto lat od pojawienia się książki, Pollyanna nadal jest swojego rodzaju symbolem optymistycznego podejścia do życia. Jej Gra w Zadowolenie przeszła do historii, a każde kolejne pokolenie na nowo zachwyca się powieścią.

Słownictwo w książce nie należy do najprostszych, ale przy małej pomocy słownika nawet początkujący nie powinni mieć problemów ze zrozumieniem tekstu.

 

 

J.K. Rowling, Harry Potter (seria powieści)

 

 

Do czytania Harry'ego Pottera nie trzeba namawiać nikogo – zwłaszcza, gdy ma się na względzie fenomen, jaki wzbudził. Jego fani każdą książkę z serii przeczytali po kilkanaście razy i wszystkie przygody znają na pamięć, ale za każdym razem można w niej odkryć coś nowego. Opowieść o Chłopcu, Który Przeżył jest jedną z najbardziej wciągających historii świata.

Seria, a zwłaszcza jej pierwsze części, jest napisana bardzo prostym językiem. Jedyną trudność stanowią nazwy magicznych stworzeń i przedmiotów, których my, mugole, niestety nie znamy.

 

 

Alan A. Milne, Winnie the Pooh („Kubuś Puchatek“)

 

 

Chociaż Kubuś Puchatek narodził się w 1926 roku, jego mały rozumek i wiecznie pusty brzuszek są znane każdemu. Wszystkie zwierzątka, które zamieszkują Stumilowy Las, towarzyszą nam na każdym kroku – w przedszkolach i szkołach, zerkają z półek z pluszakami i dziecięcych koszulek. To opowieść dedykowana dzieciom, ale to dorośli znajdą w niej mnóstwo życiowych wskazówek.

Czytanie lektury w oryginale będzie łatwiejsze, jeżeli znasz przygody Kubusia Puchatka z tłumaczeń.

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą