5 najlepszych podcastów do nauki języka angielskiego

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

Nauka języka obcego w erze cyfrowej ma wiele niepodważalnych zalet. Dawno minęły już czasy, w których przyswojenie gramatyki języka wiązało się z przeglądaniem ciężkich słowników i tomów nieporęcznych książek edukacyjnych. Obecnie możesz poprawić swój angielski bez większego wysiłku i za naciśnięciem jednego przycisku. Podcasty są idealnym sposobem na uzupełnienie zajęć z języka angielskiego i zdobycie nowego słownictwa podczas podróży, treningu czy zwykłych zajęć domowych. Na dobry początek przygotowaliśmy listę pięciu najlepszych podcastów dla osób uczących się języka angielskiego, na wszystkich poziomach zaawansowania. Miłego słuchania!

 

Voice of America [link: https://learningenglish.voanews.com]

Czy chcesz uczyć się języka angielskiego, słuchając przy okazji aktualnych i interesujących tematów? W takim razie Voice of America: Learning English jest dla Ciebie. Ten podcast to w rzeczywistości bogata biblioteka kilku serii podcastów, które łącznie gwarantują doświadczenie edukacyjne dla osób na różnych poziomach i o różnych zainteresowaniach. Kategorie tematyczne obejmują amerykańską popkulturę, historię Stanów Zjednoczonych, wiadomości ze świata i nowinki technologiczne. Naszą ulubioną serią są podcasty Learning English Broadcast, przeznaczone głównie dla osób uczących się języka na poziomie podstawowym. Cykl charakteryzuje się prostym słownictwem i spowolnioną narracją, co ułatwia naukę i pomaga w dokładnym zrozumieniu przekazu.

 

The English We Speak [link: http://www.bbc.co.uk/programmes/p02pc9zn/episodes/downloads]

Masz dosyć nudnych definicji i nauki odmiany wyrazów? W takim razie In English We Speak produkcji BBC trafi w Twoje gusta. Podcast koncentruje się na nauce slangu i zwrotów używanych w życiu codziennym przez native speakerów. Każdy odcinek trwa od 3 do 4 minut i dostarcza użytecznej dawki idiomów i wyrażeń, niezbędnych w opanowaniu zaawansowanego poziomu znajomości języka. Koncept podcastu opiera się na rozmowie dwóch osób, które co tydzień w treść konwersacji wplatają nowy idiom. Wyrażenie używane jest w kontekście, który jest najlepszym sposobem na poznanie nowego słowa oraz przyswojenie anglojęzycznego żargonu.

 

All Ears English [link: http://allearsenglish.com/episodes/]

Jesteśmy pewni, że All Ears English spodoba się każdej osobie uczącej się języka angielskiego. Fakt, że podcast został pobrany już ponad 49 milionów razy, mówi sam za siebie. All Ears English nie jest klasycznym podcastem edukacyjnym. Autorzy wykorzystują jako punkt wyjścia rozmowy w świecie rzeczywistym i koncentrują się na nieformalnych konwersacjach. Seria w  mniejszym stopniu porusza tematy edukacyjne, takie jak gramatyka czy słownictwo, równocześnie skupiając uwagę słuchaczy na codziennych interakcjach.

 

 

British Council LearnEnglish

[link: https://learnenglish.britishcouncil.org/en/learnenglish-podcasts]

LearnEnglish to jedna z najbardziej wszechstronnych serii podcastów na naszej liście. Cykl stworzony przez wiodącą światową organizację edukacyjną, British Council, składa się z około 60 odcinków pogrupowanych w 4 odrębne serie. Każda z lekcji osiąga długość do 25 minut i koncentruje się na codziennych sytuacjach opowiadanych przez rodowitych Anglików. Tym co w szczególności wyróżnia tę serię podcastów, są interaktywne ćwiczenia, które towarzyszą każdemu z odcinków. Dodatkowo, LearnEnglish oferuje bogatą bazę darmowych materiałów pomocniczych, dostępnych do pobrania w formacie PDF. Nie tylko możesz pobrać transkrypcję każdego odcinka, ale również wziąć udział w krótkich quizach i przetestować nabytą wiedzę.

 

English Class 101 [link: https://www.englishclass101.com]

English Class 101 oferuje darmowe konto i bezpłatny dostęp do swoich materiałów dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Każdy z publikowanych co tydzień odcinków koncentruje się na kulturze oraz bieżących problemach i przedstawia je w zabawnej, ciekawej formie. Język odcinków jest bardzo przystępny i z pewnością pomoże uczącym się na wszystkich poziomach zaawansowania w poszerzeniu zakresu słownictwa, wzbogacaniu zakresu gramatyki i wymowy. Podcasty są częścią bogatej biblioteki audio i wideo, w której każda lekcja jest uzupełniana szczegółowymi notatkami w formacie PDF. Za sprawą aplikacji mobilnej, uczący się mają również dostęp do najnowszych treści na urządzeniach przenośnych.

 

Wszystkie podcasty z naszej listy są skierowane do osób uczących się angielskiego, które chcą przenieść swoje umiejętności mówienia na wyższy poziom. Są bardzo skutecznym pomysłem na naukę języka – jeśli poświęcisz na ich słuchanie parę minut dziennie, skutecznie zrewolucjonizujesz swój proces uczenia się.

 

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą