Najciekawsze anglojęzyczne książki ostatnich pięciu lat

> ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ANGIELSKIM JUŻ DZIŚ!>

najciekawsze anglojęzyczne książki

 

Nasz wybór najbardziej interesujących powieści z ostatnich kilku lat, napisanych w języku angielskim, jest całkowicie subiektywny. Jeśli znasz dość dobrze angielski i chcesz podszlifować rozumienie tekstu, możesz sięgnąć po wersje oryginalne. Jednak nawet jeżeli przeczytasz te książki tylko w polskim tłumaczeniu, dowiesz się sporo o kulturze lub historii Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Kanady.

 

 

  1. Lena Dunham, „Nie taka dziewczyna“ (”Not that kind of girl”, 2014 r.)

 

 

Masz dość celebrytek, które prześcigają się w obsesyjnej dbałości w swoje ciało i z każdym rokiem stają się coraz mniej podobne do samych siebie? Poznaj Lenę Dunham, twórczynię, scenarzystkę i główną aktorkę serialu ”Girls”. Dziewczynę, która celowo nie stara się być ani piękna, ani doskonała. Książka jest równie interesująca jak serial.

Dla wiecznych buntowniczek.

 

 

  1. Eleanor Catton, „Wszystko, co lśni“ (”The Luminaries”, 2013 r.)

 

 

Książka, która reprezentuje nurt powrotu do długich, epickich, wciągających powieści przygodowych. XIX wiek, w Nowej Zelandii trwa gorączka złota. Dwunastu mężczyzn bierze udział w sekretnej naradzie, dotyczącej zaginięć, samobójstw i innych tajemniczych wydarzeń. Wątek historyczny i kryminalny rozwija się zgodnie z przeznaczeniem zapisanym w gwiazdach.

Dla wielbicieli długich, wciągających książek.

 

 

  1. Jonathan Franzen, „Bez skazy“ (”Purity”, 2015 r.)

 

 

Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają problemy teraźniejszej Ameryki i współczesnych ludzi? Przeczytaj tę wielowątkową powieść jednego z najsłynniejszych obecnie amerykańskich pisarzy. Jej głównym tematem są relacje międzyludzkie w dobie Internetu, globalne manipulacje i konflikt informacyjny.

Dla tych, którzy nie wykluczają, że światowy spisek istnieje. Dla tych, którzy wykluczają – tym bardziej.

 

 

  1. Michael Crummey, „Dostatek“ (”Galore”, 2011 r.)

 

 

W zapomnianej przez świat nadmorskiej osadzie rybacy uwalniają tajemniczego mężczyznę z brzucha uwięzionego na płyciźnie wieloryba. Juda jest niemym albinosem i cuchnie rybą. Mieszkańcy wioski otaczają go opieką i mają nadzieję, że przyniesie im wreszcie upragniony dostatek.

Dla miłośników egzystencjalizmu i realizmu magicznego.

 

 

  1. Kristin Kimball, „Brudna robota. Zapiski o życiu na wsi, jedzeniu i miłości“ (”The Dirty Life. On Farming, Food, and Love”, 2011 r.)

 

 

Trzydziestokilkuletnia singielka, która żyła dotąd pełnią życia w Nowym Jorku, zakochuje się w farmerze. Przeprowadza się na prowadzone tradycyjnymi metodami wielkie gospodarstwo rolne i zabiera się do pracy – brudnej, trudnej, ale satysfakcjonującej. Książka zapoczątkowała modę na tzw. literaturę farmerską.

Dla kobiet, które szukają swojego miejsca na ziemi.

 

 

Sprawdź też, jak czytać w języku angielskim.

 

najciekawsze anglojęzyczne książki

 

 

.^

x

Wypełnij formularz
Skontaktujemy się z tobą